Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poznaliśmy laureatów międzynarodowego konkursu FujiFilm Moment Street Photo Awards

Facebook Twitter

To już czwarta edycja konkursu organizowanego przez Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater i Urząd Miasta.

Konkurs została rozstrzygnięty, a najlepsi autorzy nagrodzeni:

Adam Markowski: Osobiście mam wrażenie, że ten konkurs rozwija się nam coraz mocniej. W tym roku pobiliśmy rekord jeżeli chodzi o ilość zgłoszonych zdjęć. Fotografowie z całego świata nadesłali 2838 zdjęć. to było 594 fotografów i z tej puli zdjęć na wystawie mamy 55 fotografii 50 fotografów. Zdjęcia przesłali nam autorzy z 57 krajów. Oczywiście z Polski, bardzo dużo z Włoch, Tajlandii, a także z Ukrainy, Francji, Niemiec, USA, Indonezji, Chile, Malezji, Australii, Sri Lanki czy Kazachstanu.

– mówi Adam Markowski, organizator konkursu. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem, przyciąga też fotografów z całego świata. Praktycznie już od początkowego etapu oceniania prac, jury wytypowało tegorocznego laureata. Najbardziej wyróżniało się zdjęcie pt. „Ulica Jurajska”, którego autorem jest Massimiliano Faralli:

Wojciech Barczyński: Nie było między jurorami żadnych dyskusji. Porostu wygrało najlepsze zdjęcie. W naszej ocenie, w ciągu tych kilku godzin, wyglądało na to, że mamy podobny gust jeśli chodzi o fotografię uliczną. Te mocniejsze zdjęcia, z pewnością mocno wyłaniały się na czołówkę, pojawiła się tylko kwestia głosowania, które ze zdjęć dostanie więcej punktów i które będzie drugie, które będzie trzecie, ale myślę, że poziom zdjęć był naprawdę wysoki. Zdjęcia finałowe, które znalazły się na wystawie są bardzo dobre.

– ocenia Wojciech Barczyński, juror konkursu Moment. Konkurs ma na celu wspieranie autorów działających w gatunku fotografii ulicznej. Jest adresowany zarówno do profesjonalistów jak i do amatorów.

Wojciech Barczyński: Zagadnienie fotografii ulicznej jest tak szerokim pojęciem, że ciężko wsadzić ten rodzaj zdjęć do jednej szuflady. Wiadomo, że nie jest to reportaż, ale gdzieś pojawiają się tam zdjęcia dokumentalne. Mówię o szerszym zakresie, trochę takiej historii fotografii ulicznej, jest bardzo dużo zdjęć dokumentalnych. To jest tak naprawdę takie wyłapywanie momentu. Polega to na tym, że wychodzimy z aparatem, zawsze go mamy, widzimy coś ciekawego, fotografujemy, nie jest to zdjęcie ustawione. Złapanie jakieś chwili.

– dodaje tegoroczny juror w konkursie Moment Street Photo – Wojciech Barczyński. Wszystkim gratulujemy złapania krótkiej chwili w kadrze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023