Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejki w sądach mogą jeszcze wydłużyć się z powodu pandemii

Facebook Twitter

Pojedyncze przypadki koronawirusa odnotowano również w częstochowskich sądach, zarówno wśród sędziów, jak i innych pracowników tej instytucji. Z wokand spadła część z rozpoznawanych spraw...

Na kwarantannach są przypadki koronawirusa pojedyncze i wiem, że niektóre wokandy były odwołane, ale teraz to niestety wszędzie się mogło zdarzyć. Kilku sędziów faktycznie kojarzę – czy to na kwarantannie czy są zakażeni. 

Co w sytuacjach, kiedy te sprawy spadają z wokandy?

Sprawa jest odwołana w całości. Po prostu będą wyznaczane w najbliższym możliwym terminie, po powrocie sędziego do pracy. 

Potwierdza Mariuszowi Osyrze sędzia Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie. Instytucja stara się na bieżąco informować strony biorące udział w postępowaniach o przełożeniu rozpoznania spraw. Nowe terminy trzeba będzie dopiero wyznaczyć, co oznacza opóźnienia…

W takiej sytuacji, kiedy jest odwołana, to wszystkie strony są z urzędu zawiadamiane, żeby wiedziały. Więc wszystkie prawa stron są zachowane. Sąd stara się też w miarę możliwości telefonicznie informować strony, żeby nie przyjeżdżały niepotrzebnie – działa taka możliwość techniczna jeśli dysponuje jakimkolwiek numerem telefonu, a tak to drogą pocztową, zgodnie z przepisami. 

Dodaje sędzia Dominik Bogacz. Z podobnymi problemami kadrowymi z powodu epidemii boryka się m.in. częstochowska policja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj