Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kochaj nie krzywdź: Happening przeciw przemocy wobec dzieci w sobotę

Facebook Twitter

Jurajska przeciw przemocy. W Galerii Jurajskiej odbędzie się społeczny happening skierowany na przeciwdziałanie przemocy słownej, fizycznej i psychicznej wobec najmłodszych. W sobotę to wydarzenie, adresowane do wszystkich. 

Kochaj nie krzywdź
mat. prasowe

Kochaj nie krzywdź

Skala zjawiska ciągle rośnie, a z danych zebranych przy pomocy „Niebieskiej karty” wynika, że rocznie jej ofiarami pada nawet 40 tys. nieletnich. Większość, bo ponad 30 tys., to dzieci wieku do 13 lat. Wobec przemocy nie można być obojętnym, dlatego warto wesprzeć wydarzenie pod hasłem „Kochaj nie krzywdź”, które już w sobotę 2 grudnia przygotuje Stowarzyszenie Miłośników Sportu Efekt z Częstochowy.

Autorzy pomysłu chcą przypomnieć mieszkańcom Częstochowy i okolic, aby reagować, kiedy jest się świadkiem krzywdy dziecka. Odbędzie się happening plastyczny, a na olbrzymim płótnie dzieci stworzą obraz pokazujący świat bez agresji, dyskryminacji i hejtu. Nad powstawaniem pracy czuwać będzie artysta Wojciech Kołsut.

Akcję wspiera częstochowska policja, Częstochowski Teatr Tańca oraz Agata Wierny, pełnomocniczka Prezydenta Miasta ds. Równych Szans.

Happening „Kochaj nie krzywdź” rozpocznie się w sobotę o godz. 14:00

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj