Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

KMP opublikowała wizerunek człowieka, który zginął pod kołami w centrum Częstochowy. Nie wiadomo kim jest

Facebook Twitter

Policja nadal wyjaśnia wszystkie okoliczności śmiertelnego wypadku na pasach przy al. Wolności. Pod kołami auta dostawczego zginął w ostatnią środę (06.07) mężczyzna.

Teraz komenda miejska zdecydowała się nie tylko upublicznić zapis monitoringu przed wypadkiem, ale i zdjęcie, bowiem ciągle nie udało się ustalić tożsamości ofiary.

Podkom. Sabina Chyra-Giereś: Koło godz. 4:00 przy al. Wolności w Częstochowie kierujący dostawczym Mercedesem najechał na mężczyznę, który na oznakowanym przejściu dla pieszych w centrum miasta leżał na wznak na jezdni. Pieszy poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierowca Mercedesa nie zatrzymał się po wypadku, nie udzielił też pomocy poszkodowanemu, usłyszał prokuratorski zarzut spowodowania wypadku śmiertelnego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi mu za to do 12 lat więzienia. W dodatku w chwili zatrzymania badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu.

Ustalono wstępną przyczynę wypadku ze skutkiem śmiertelnym

– informuje podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik z częstochowskiej policji, ale mundurowi zwracają się do mieszkańców z pytaniem: czy rozpoznają tego mężczyznę?

Z niewiadomych przyczyn położył się on na jezdni przed nadjeżdżającymi samochodami:

Podkom. Sabina Chyra-Giereś: Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt z częstochowską policją pod numerem telefonu 47 85 812 55 lub z najbliższą jednostką policji dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997. Pieszy, który zginął w wypadku to mężczyzna w wieku około 50 lat, miał około 172 cm wzrostu, był krępej budowy ciała i miał krótkie, jasne włosy.

Do zdarzenia doszło w środę nad ranem w centrum miasta, dlatego moment wypadku mogli też widzieć inni świadkowie, których policja prosi o kontakt. Przypomnijmy, kierowca który potrącił leżącego na pasach mężczyznę, nie został aresztowany, na to nie zgodził się częstochowski sąd. Został objęty policyjnym dozorem.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024