Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pseudokibic strzelał do policyjnego radiowozu. Wiemy, co dokładnie wydarzyło się w niedzielę na Rakowie

Facebook Twitter

Narkotyki, strzały, treści faszystowskie i napaść na policjantów. M.in. za to odpowiedzą zatrzymane w minioną niedzielę późnym wieczorem na Rakowie cztery osoby. Jedna z nich jest powiązana ze środowiskiem pseudokibiców jednego z częstochowskich klubów sportowych. 

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Policjanci z VI komisariatu interweniowali w rejonie przystanku autobusowego, gdzie znajdowała się grupka osób. W pewnym momencie usłyszeli metaliczny dźwięk i huk pękającej szyby. Okazało się, że do policyjnego radiowozu ktoś strzelił, przy aucie znaleziono metalowe kulki. Chwilę później, mundurowi zauważyli 46-letniego pseudokibica. Mężczyzna właśnie odjeżdżał swoim samochodem z miejsca, z którego padły strzały i pojechał do swojego mieszkania. Wszystko wskazywało na to, że to właśnie on strzelał. Tym bardziej, że próbował pozbyć się broni palnej, wyrzucając ją – zawiniętą w reklamówkę przez okno. Zawiniątko odebrał znajomy 46-latka, który chwilę wcześniej podjechał mazdą pod blok. I w tym momencie interweniowali już kryminalni.

Łącznie zatrzymano cztery osoby. Jedną z nich jest też 20-latka, która prowadziła mazdę, jak się okazało była pod wpływem narkotyków
a w swoim mieszkaniu posiadała zielony susz. Policjanci dotarli także do zdjęć, na których zatrzymane osoby propagowały treści faszystowskie. Cała czwórka usłyszała już zarzuty. 46 latek trafił do aresztu, grozi mu 10 lat więzienia m.in. za napaść na policjantów, posiadanie broni i uszkodzenie radiowozu. Pozostałej trójce przedstawiono zarzut m.in. rozpowszechniania treści faszystowskich. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

46-latek został zatrzymany w mieszkaniu zaraz po tym, jak chcąc uniknąć odpowiedzialności, wyrzucił broń przez okno. Za czynną napaść i narażenie policjantów na niebezpieczeństwo, uszkodzenie radiowozu, posiadanie narkotyków oraz trzech jednostek broni palnej i amunicji bez zezwolenia, grozi mu kara do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, został on tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

20-latek został zatrzymany w chwili, gdy usiłował pomóc 46-latkowi w ukryciu broni. Usłyszał zarzut utrudniania postępowania karnego, za co grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

20-latka usłyszała prokuratorski zarzut rozpowszechniania treści faszystowskich, kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków i posiadania środków odurzających, za co grozi jej do 3 lat więzienia.

Natomiast 23-latek odpowie za propagowanie faszyzmu, za co grozi do 2 lat więzienia.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj