Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fredrowskie warsztaty w Teatrze Mickiewicza jeszcze 30 listopada

Facebook Twitter

Fredrowskie warsztaty przez dwa dni goszczą w Teatrze im. Adama Mickiewicza, a poleca je nasza aktorka Sylwia Warmus. Zajęcia odbywać się będą jeszcze w czwartek 30 listopada, pod szyldem: "Damy i Huzary na teatralnej fali".

warsztaty w Teatrze Mickiewicza
Fot. Facebook: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Fredrowskie warsztaty w Teatrze Mickiewicza

Mówi autorka zajęć Sylwia Warmus:

Sylwia Warmus: Będę miała okazję poprowadzić w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie warsztaty teatralne z młodzieżą i dorosłymi inspirowane twórczością Aleksandra Fredry. Oczywiście sięgniemy po teksty autora, ale najpierw przygotujemy się do tego odpowiednio poprzez wprawki dykcyjne, ćwiczenia z zakresu logopedii artystycznej. Zadbamy o odpowiedni oddech, wymowę. Następnie będą z pewnością improwizacje, praca nad ustępami z twórczości Fredry.

Będą słynne fragmenty dzieł Aleksandra Fredry, zarówno monologi jak i sceny zbiorowe. Warsztaty pomyślano jednak w nowatorski sposób. Nie zabraknie strojów z epoki czy oryginalnej sesji fotograficznej:

Sylwia Warmus: Taką niespodzianką finalnie będą kadry z Fredry, czyli ruchoma fotografia autorstwa Piotra Dłubaka, kiedy to nasi uczestnicy w kostiumach teatralnych odgrywając krótkie scenki Fredry będą fotografowani, czyli taka fotografia w ruchu. Zapraszam serdecznie.

Jak dodaje aktorka, która poprowadzi warsztaty, zostały one przygotowane w ramach wniosku dotyczącego realizacji spektaklu „Zemsta” i działań okołoteatralnych, a dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024