Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kartka świąteczna na 11 listopada znów do pobrania i wysłania. Kartki czekają w III Alei

Facebook Twitter

Samorząd jak co roku zachęca nas do wysyłania życzeń na okoliczność święta 11 listopada. Znów przekaże dla częstochowian bezpłatne okolicznościowe pocztówki.

To właściwie co roku edycja kolekcjonerska, mamy w mieście osoby, które zbierają je od lat:

Przygotowując obchody Narodowego Święta Niepodległości Częstochowa po raz kolejny włączyła się do akcji „Mamy Niepodległą”, którą organizuje Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W ramach akcji „Mamy Niepodległą” zachęcamy do wysyłania znajomym i bliskim życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tegoroczna akcja odbywa się w dniach 6 – 14 listopada.

Jak mówi Łukasz Kolewiński z częstochowskiego magistratu, kartki są przekazywane bezpłatnie, ale ich liczba jest limitowana. Warto się więc pospieszyć. Okolicznościowe pocztówki są kolportowane przez miejski punkt w III Alei:

Aby wziąć w niej udział wystarczy odwiedzić siedzibę Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej, która mieści się w al. NMP 65, pobrać darmową pocztówkę z nadrukowanym znaczkiem, wypełnić ją życzeniami i przesłać bliskim z dowolnego punktu pocztowego lub wrzucić do specjalnie przygotowanej urny. Godziny pracy Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej: od poniedziałku do soboty, od 9:00 do 17:00.

Akcja z kartkami z okazji 11 listopada zwykle zaczyna się przed samym świętem i trwa przez cały tydzień.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022