Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kandydatów do Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Rakowa nie brakuje. Były testy sportowe, ale będzie selekcja

Facebook Twitter

Piłkarskie sukcesy mobilizują do aktywności szkoleniowej, a do gry garną się młodzi kandydaci. Poznaliśmy zakwalifikowane osoby podczas rekrutacji do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która działa przy Rakowie Częstochowa.

W kwietniu kandydaci przeszli testy sportowe:

Jesteśmy po pierwszych testach. W najbliższych dniach, czyli czwartek (14.05), piątek (15.05) pokaże się lista kandydatów, którzy zdali egzamin, ale nie zostali jeszcze przyjęci do szkoły, ponieważ w tym roku mieliśmy bardzo dużo chętnych, oscylowała ona w granicach 90 osób. Z tej grupy wybierzemy uczniów tylko do jednej klasy, czyli maksymalnie 24 osoby. Duże wymagania, które podnosimy z roku na rok, praca, która jest wykonywana w akademii, czyli Centralnej Ligii Juniorów, sukces na 100-lecie klubu spowodował, że mieliśmy dużo chętnych z całej Polski.

Jak mówi dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Maciej Strożek, zainteresowanie piłką wzrasta, szczególnie w dobie sukcesów Rakowa Częstochowa w tym sezonie. Mimo iż nauka odbywała się zdalnie, kandydatów nie brakuje:

Bardzo mnie to cieszy, że mogę pracować w tym klubie, w tym okresie i takie sukcesy świętować. Oczywiście to jest zasługa przede wszystkim prezesa, zarządu oraz zawodników I drużyny, ale na pewno daje to motywacje do dalszej pracy. Wychodzimy już z tzw. nauczania zdalnego. Przechodzimy na nauczanie hybrydowe. Mam nadzieję, że już od 1 czerwca wrócimy do nauczania stacjonarnego i zakończymy ten rok szkolny tak, jak to powinno wyglądać.

Przypomnijmy, że kandydaci do piłkarskiej szkoły Rakowa przechodzą też m.in. testy szybkościowe czy testy sprawności specjalnej

– dodaje dyr. Maciej Strożek.

Wszystkim zakwalifikowanym, którzy czekają na przyjęcie życzymy powodzenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj