Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jezioro Łabędzie w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego już 11 kwietnia w Częstochowie!

Facebook Twitter

Jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście odbędzie się na scenie Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. 

Polski Balet Królewski

Jeden z najmłodszych i jednocześnie jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie. U podstaw tworzenia Polskiego Baletu Królewskiego legła myśl, o próbie zebrania najlepszych polskich, zachodnio i południowoeuropejskich tancerzy w jeden zespół, który będzie odzwierciedleniem najlepszych tradycji tańca klasycznego, jak również poszukiwania oryginalnych i nowoczesnych środków artystycznej ekspresji.
W skład Polskiego Baletu Królewskiego wchodzą tancerze na co dzień związani z takimi zespołami i teatrami jak: Teatro alla Scala w Mediolanie, Teatro di San Carlo, Teatr Wielki w Poznaniu, Łodzi, Varna Opera Theatre, Nuovo Teatro Abeliano, Sofia Opera and Ballet. Wśród naszych solistów znalazły się między innymi takie gwiazdy jak: Douglas de Oliveira Ferreira, Clara Uzhizake, Yassaui Mergaliev, Alessandro Bonavita, Arkadiusz Gumny, Marika Kucza, Stella Walasik, Wiktor Krakowiak – Chu.

Tak dobrany zespół jest gwarancją mistrzowskiego warsztatu, jak i głębokiej znajomości światowej klasyki tańca oraz współczesnych trendów. Tak dobrany zespół jest gwarancją mistrzowskiego warsztatu, jak i głębokiej znajomości światowej klasyki tańca oraz współczesnych trendów.

„Jezioro łabędzie”

Trudno znaleźć drugi tak mocno rozpoznawalny tytuł w całej literaturze baletowej, jak “Jezioro Łabędzie”. Balet wsiąkł na tyle mocno w świadomość odbiorców, że stał się niemalże synonimem sztuki baletowej. Jak to często bywa prawdziwe arcydzieła zostają odkryte po czasie. To wyjątkowe dzieło nie od razu stało się przebojem. Dopiero kolejna premiera, która odbyła się blisko dwadzieścia lat później, w nieco zmodyfikowanej formie dramaturgicznej i muzycznej zyskała przychylność publiczności. “Jezioro łabędzie” nazywane też baletem baletów to utwór o wysoce dramatycznym zabarwieniu, w którym szczęście może przynieść tylko śmierć. To także bardzo wymagające dzieło pod względem wykonawczym, o czym publiczność będzie mogła przekonać się sama, wybierając się na proponowany przez nas spektakl. Możliwość spędzenia wieczoru z artystami Polskiego Baletu Królewskiego, z pewnością dogodzi najbardziej wymagającym koneserom sztuki baletowej.

BILETY:
Kasa Filharmonii Częstochowskiej ul. Wilsona 16 -tel. 795 451 438 oraz sklepy Media Markt w całej Polsce.

BILETY ONLINE:
https://bkb.pl/62325-7b956

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj