Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jeszcze więcej inwestycji na drogach z Budżetu Obywatelskiego

Facebook Twitter

Więcej nowych chodników, parkingów czy drogowego oświetlenia. Tego chcieliśmy w minionym roku na naszych drogach. Większość zadań z ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego w tym zakresie jest już wykonana. Informuje o tym podsumowując swoje działania Miejski Zarząd Dróg.

Kilkadziesiąt zadań drogowych związanych z częstochowską infrastrukturą na wniosek częstochowian doczekało się realizacji. Nadal jeszcze budowany jest chodnik wzdłuż ul. Wielkoborskiej, a termin wykonania zadania to koniec listopada. Chodniki dla pieszych oraz miejsca postojowe ma zyskać jeszcze ul. Starzyńskiego, to rozbudowa w dzielnicy Północ. Przed zimą drogowcy uwinąć się mają z rozbudową ul. Dąbrówki oraz rozbudową oświetlenia w ciągu ul. Musiela. W trakcie prac jest też instalacja oświetlenia w ul. Czechowicza. I tutaj zadanie ma być gotowe tak szybko jak tylko pozwoli na to pogoda.

Chcieliśmy też więcej koszy, wiat, stojaków na rowery oraz liczników świateł. Wszystkie prace związane z wnioskami mieszkańców z 2018 roku powinny być gotowe do końca roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj