Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak Fundacja Oczami Brata spożytkuje 1,5 mln dofinansowania i dla kogo? Asystenci poszukiwani

Facebook Twitter

Fundacja Oczami Brata z Częstochowy otrzymała duże dofinansowanie o wartości 1,5 mln zł na realizację rządowego programu „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnościami”. Dzięki temu będzie mogła nie tylko kontynuować taką opiekę, ale też rozszerzyć jej formę dla potrzebujących osób w mieście i regionie.

fot. Alicja/ Pixabay

Opieka ma być oferowana i dla dorosłych i dla dzieci:

Każda osoba z niepełnosprawnością może skorzystać z usługi asystenta, który świadczy wsparcie w zakresie codziennego funkcjonowania. Asystenci mogą wspierać swoich uczestników w dowozach do placówek dziennych, na wizytę do lekarza czy w inne wybrane miejsca przez uczestnika. Pomagają także w robieniu zakupów, załatwianiu spraw urzędowych, w nawiązywaniu kontaktów z różnymi organizacjami czy w rehabilitacji społecznej. Mogą uczestniczyć w różnych wystawach, spektaklach, seansach kinowych.

Dzięki dofinansowaniu fundacja będzie mogła zapewnić wyrównanie szans dla wszystkich osób o szczególnych potrzebach. To powszechna forma pomocy w licznych krajach europejskich – mówi Paulina Fronczak, wiceprezes fundacji. Już można się zgłaszać, to dobry moment także jeżeli chcemy zostać asystentem aby pomagać innym.

Fundacja Oczami Brata prowadzi rekrytację zarówno dla osób z niepełnosprawnością z terenu miasta Częstochowy, jak i powiatów ościennych – częstochowskiego, myszkowskiego i kłobuckiego. Poszukujemy również asysytentów, którzy byliby chętni do podjęcia współpracy i zaangażowania się w realizację programu

– zachecała Paulina Fronczak z częstochowskiej fundacji Oczami Brata.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj