Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Inwestycja jest aktualna i będzie realizowana przy wsparciu rządu”

Facebook Twitter

Pieniądze na budowę wodociągu w Koniecpolu znajdą się w rezerwie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych - tak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Wsparcie tej inwestycji obiecała premier Beata Szydło. W radiu Jura sprawdzamy szczegóły dotyczące wodociągu dla mieszkańców Koniecpola.

W piątek (29.01.) Sejm nie przyjął poprawki do budżetu na 2016 r., dotyczącej przeznaczenia środków na budowę wodociągu w Koniecpolu. Jak zatem wygląda sprawa dla mieszkańców kilkunastu miejscowości pozbawionych wody? Rzecznik rządu stwierdził, że: Rząd z budżetu państwa nie może finansować zadań własnych gminy. Natomiast inwestycja jest aktualna i będzie realizowana przy wsparciu rządu.

Koszt przygotowania dokumentacji projektowej zostanie w 80 %  pokryty ze środków wojewody śląskiego, resztę ma dołożyć gmina Koniecpol. Sama budowa wodociągu zostanie w 80 % sfinansowana przez budżet państwa ale z rezerwy na likwidację skutków klęsk żywiołowych. Te środki są do dyspozycji ministra spraw wewnętrznych i administracji, i zostaną uruchomione na wniosek wojewody – wyjaśnił rzecznik Bochenek.

Przypomnijmy, że premier Beata Szydło odwiedziła gminę Koniecpol z obietnicą pomocy w miniony poniedziałek (25.01.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024