Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

II Festiwal im. Piotra Machalicy w Częstochowie. Bezpłatne wejściówki już do odbioru!

Facebook Twitter

Od poniedziałku 19 czerwca będzie można zapolować na darmowe wejściówki na wszystkie wydarzenia z repertuarze II edycji Festiwalu im. Piotra Machalicy.

Wejściówki będzie można odbierać w kasie Teatru im. Adama Mickiewicza i Miejskiej Galerii Sztuki. Jest na co czekać:

Aleksandra Machalica: Zaczynamy 29 czerwca wernisażem w Konduktorownii, wernisażem zdjęć Grażyny Gudejko. Podczas wernisażu odbędzie się koncert Shandy&Eva oraz koncert Krzysztofa Niedźwieckiego, który koncertował z Piotrem. W piątek Teatr Adama Mickiewicza i koncert Magdy Umer z zespołem, wieczorem w Miejskiej Galerii Sztuki, spektakl Bona – Artur Żmijewski w roli głównej oraz Ewa Żmijewska, Kuba Stankiewicz ze swoim trio muzycznym.

– mówi Aleksandra Machalica z Fundacji im. Piotra Machalicy, wdowa po zmarłym aktorze. Festiwal w I edycji spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Stąd teraz więcej imprez i większe sale dla publiczności. Odbędzie się w Częstochowie między 29 czerwca a 2 lipca. Można wybierać z bogatego programu festiwalu…

Aleksandra Machalica: Sobota również Teatr Adama Mickiewicza – koncert Ewy Błaszczyk z zespołem. W klubie Politechnik spektakl „I love you”: Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Robert Rozmus, Rafał Królikowski. W sobotę również odbędzie się pokaz Teatru Telewizji w Miejskiej Galerii Sztuki. Będzie to spektakl Paradiso. Po tym spektaklu spotkanie też z gwiazdami., a w niedzielę koncert galowy.

Całość jest darmowa, ale z racji wielkich nazwisk, wyczekiwanych przedstawień i koncertów gwiazd, znów spodziewane są kolejki.

Aleksandra Machalica: Katarzyna Żak, Nula Stankiewicz, Joanna Liszowska, Ewa Błaszczyk, Artur Żmijewski, Robert Rozmus, Rafał Królikowski. Nie jestem w stanie wszystkich z pamięci, ale będzie też młoda, fajna dziewczyna z liceum Norwida – Basia Urbańczyk, która zaśpiewa z artystami na scenie.

– zapowiadała Aleksandra Machalica, pomysłodawczyni festiwalu im. Piotra Machalicy. Jeżeli szukacie szczegółów, wystarczy na facebooku wpisać #festiwalpiotramachalicy2023. Wydarzenie kulturalne już za 2 tygodnie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023