Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

I Powiatowy Konkurs „Wszystko o Teatrze…” rozstrzygnięty. Zwycięska prezentacja multimedialna z Częstochowy

Facebook Twitter

I Powiatowy Konkurs „Wszystko o Teatrze im. Adama Mickiewicza” już po finale. Znamy zwycięzców, a przedsięwzięcie VIII L.O. Samorządowego pod patronatem dyrekcji miejskiej sceny, przyciągnęło uwagę licznego grona uczniów.

Mimo organizacji konkursu i jego rozstrzygnięcia w warunkach pandemicznych:

Uczniowie mieli przygotować prezentację multimedialną na temat teatru. Była dowolność, prezentacja maksymalnie miała zawierać 40 slajdów. Uczniowie wywiązali się z tego zadania doskonale. Celem naszym było zainteresowanie młodzieży historią teatru, ale również działalnością kulturalną. Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Mieliśmy prawie 50 prac nadesłanych z powiatu oraz jedna praca spoza powiatu, która została uhonorowana nagrodą specjalną.

Jak mówi Renata Białowąs z VIII Liceum Ogólnokształcącego, młodzież nie tylko interesuje się teatrem, ale okazuje się że doskonale zna jego dorobek, historię i związane z teatrem osoby. Zwyciężyła Elżbieta Ślęzak z częstochowskiego Ekonomika:

Bardzo długo zbierałam materiały na tę prezentację, ponieważ nie są to ogólnodostępne zbiory. Szukałam po znajomych, rodzinie, po grupach fanatyków historii Częstochowy. Także ta praca zawierała naprawdę bardzo ciekawe materiały związane z historią mieszkańców Częstochowy. Myślę, że prezentację każdy powinien zobaczyć.

Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, które zachęciły mnie do odwiedzenia częstochowskiego teatru.

Udanych prezentacji multimedialnych było bardzo dużo, na pierwszą edycję konkursu napłynęło ponad 50 prac:

Wybór był bardzo trudny, skomplikowany, ponieważ prace były na bardzo wysokim poziomie, a przede wszystkim zaskoczyła nas ilość tych prac i zainteresowanie konkursem. Zwracaliśmy uwagę na stronę graficzną, ale najbardziej interesowało nas to, co dzieci wiedzą o teatrze. To jest też wskaźnik na przyszłość, o czym dzieciom mówić, co można podkreślić, co wyartykułować. Okazało się, że dzieci mają dość dużą wiedzę na temat Teatru im. Adama Mickiewicza, z czego bardzo się cieszymy

– ocenia inicjatorka pierwszej edycji konkursu, Teresa Rygalik-Weżgowiec z VIII LO w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022