Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Hubertus w Olsztynie okazał się udany. Jeźdźcy przyjechali z całego kraju

Facebook Twitter

Tegoroczny Hubertus mógł wreszcie odbyć się w Olsztynie, po ubiegłorocznej pauzie impreza przyciągnęła uwagę jeszcze większej rzeszy miłośników koni. Na Jurze pod ruinami zamku pojawili się jeźdźcy z odległych części kraju. Nie zabrakło widowni dla rozgrywanych konkurencji i słynnej gonitwy za lisią kitą.

Organizatorzy mówią o rekordowym zainteresowaniu:

Naliczyliśmy przynajmniej 100 jeźdźców i uznaliśmy, że więcej te błonia nie pomieszczą, ze względu na bezpieczeństwo. Nic by nam tak nie zaszkodziło jak wypadek w trakcie. Jak było widać, gonitwa była spektakularna, jeźdźcy dopisali, stroje, wierzchowce – po prostu niczego więcej nie możemy sobie życzyć jako organizatorzy. Dwa lata temu dopisała nam pogoda, ale myślę, że możemy mówić o rekordowej frekwencji. Jak wspomniał wójt Kucharski, Olsztyn już będzie miastem. Nasza dobra współpraca od lat pozwala tej imprezie rosnąć z roku na rok

– ocenia Wojciech Jankowski, jeden z organizatorów Hubertusa w gminie Olsztyn. Wydarzenie ściągnęło pod Częstochowę całe rodziny. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, konkursów z nagrodami oraz wyjątkowego akcentu muzycznego na deser:

Zasięg? Samochody, które widzimy czy też przyczepy końskie są z daleka, spoza ościennych województw – Bydgoszcz, Giżycko i inne miasta z Polski. Cieszymy się ogromnie. Jest również konkurs na najpiękniejszą parę, konkurs Kadryli Klubowych w tym roku niestety się nie odbędzie ze względu bezpieczeństwa. Oprócz tego konkursy nie tylko jeździeckie – np. malowane domki, które młodzież ochoczo zawsze maluje. Losowanie nagrody, którą mamy dzięki sponsorowi – wspaniały rower. Masa różnych wydarzeń i na koniec koncert zespołu Gary Moore Tribute Band, syn Garego Moora

– mówił nam Wojciech Jankowski, współorganizator imprezy. Hubertusowi w Olsztynie patronowało Radio Jura. Kolejna edycja już za rok.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022