Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Hubertus tradycyjnie w Olsztynie 15 października. Atrakcje od godz. 12:00

Facebook Twitter

Olsztyn Jurajski szykuje tegorocznego Hubertusa. Tradycyjne święto myśliwych, jeźdźców i leśników już w najbliższą niedzielę - 15 października. Będzie ostatnią imprezą plenerowego sezonu, która ściąga pod zamek rok rocznie zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Hubertus
Fot. Pixabay

Władze Olsztyna spodziewają się licznych gości i zapraszają kolejnych:

Tomasz Kucharski: Zamykamy sezon imprez plenerowych i trudno sobie wyobrazić coś piękniejszego, bardziej krajobrazowego i klimatycznego niż gonitwa prawie stu koni na błoniach pod zamkiem olsztyńskim. Zawsze wygląda to wspaniale i w tym roku spodziewamy się, że też będzie emocjonująco i będzie to coś, czego długo nie zapomnimy. Bardzo, bardzo serdecznie zapraszamy. Tym bardziej, że w tym roku dodatkowo obok gonitwy w pogoni za lisem będą też zawody pod nazwą Hobby Horse.

– zaprasza Burmistrz Olsztyna Tomasz Kucharski. Hubertus to propozycja nie tylko dla czynnych uczestników, którzy na koniach podejmą pościg za symbolicznym „lisem”. Będzie to jak zwykle lisia kita przypięta do zwycięskiego jeźdźca sprzed roku. Planowane są jeszcze dodatkowe atrakcje dla młodszych uczestników oraz dla widzów:

Tomasz Kucharski: W tym roku poszliśmy w kierunku promowania regionalnego sportu, czyli przede wszystkim jeździectwa. Po raz pierwszy jest Hobby Horse, co jest bardzo dużą atrakcją, bo właściwie wszystkie dzieci w tym momencie odrywamy od smartfonów, a biorą główki koni i z nimi przejeżdżamy cały parkour i będzie po raz pierwszy też gonitwa za takim właśnie konikiem dla tych małych dzieci to rozbudzi dzieciaki czy młodzieży ochotę do uprawiania sportu fizycznego

– o zbliżającym się święcie Hubertus w Olsztynie, mówił Grzegorz Sitak, jeden z organizatorów wydarzenia. Start o godz. 12:00. Imprezie patronuje Radio Jura.

Fot. Facebook: Jurajska Gmina Olsztyn

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024