Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Grupa radnych chce pasów dla pieszych w 3D w Częstochowie

Facebook Twitter

Grupa radnych chce, aby na częstochowskich ulicach pojawiły się zebry dla pieszych w formie trójwymiarowej. Klub Radnych Niezależnych właśnie skierował interpelację do prezydenta w sprawie współpracy w ramach pilotażowego programu, który jest realizowany w kraju.

Czy przejścia dla pieszych z pasami w wersji 3D poprawią bezpieczeństwo?

Jest to pewien pilotaż. Chcemy, żeby po prostu, żeby przetestować działanie tej nowej w zasadzie formy zabezpieczenia pieszych, dlatego wystąpiliśmy z interpelacją, aby przystąpić do programu Hello ICE. Mamy nadzieję, że przystąpimy do tego programu i uda się tego typu pasy wprowadzić w Częstochowie. 

Jak mówi częstochowski radny Jacek Krawczyk, takie trójwymiarowe przejścia dla pieszych działają jak potencjalna przeszkoda, tak są widziane zza kierownicy pojazdu. Dlatego kierowca zbliżający się do malunku odruchowo zwalnia. Gdzie pasy w 3D miałyby się pojawić?

Na razie chcielibyśmy poczekać, żeby to oceniło MZDiT Częstochowa. Tak więc nie chcemy w tym momencie wypowiadać się, w którym miejscu takie pasy umieścić. Na terenie Polski jest to też program pilotażowy w kilku innych gminach.

M.O.: Każdy sposób i pomysł jest dobry, żeby poprawić bezpieczeństwo.

Tak dokładnie, tak więc będziemy tego typu pomysły wspierać na szeroką skalę. Wystarczy tutaj decyzja prezydenta w tej sprawie. 

Z radnym miejskim Jackiem Krawczykiem rozmawiał Mariusz Osyra.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj