Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Groźnie wyglądające zdarzenie na ul. Warszawskiej

Facebook Twitter

Kierujący osobówką mężczyzna wjechał w ścianę budynku. Dom był niezamieszkały, to pustostan nikt wewnątrz nie przebywał.

Policja wyjaśnia przyczyny tej kolizji.

Kierujący audi wypadł z drogi uderzając w zaparkowane na poboczu renault, po czym wjechał w ścianę niezamieszkałego budynku. Mężczyzna uskarżał się na ból głowy, dlatego został przewieziony do szpitala na konsultację lekarską. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że przyczyną tej kolizji było zaśnięcie 26-latka za kierownicą. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik negatywny, co oznacza, że kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy. A od początku roku na terenie Częstochowy i powiatu doszło już do 11 kolizji i 4 wypadków drogowych, w których 11 osób zostało rannych z powodu zaśnięcia za kierownicą. Dla porównania, w 2019 roku częstochowska policja odnotowała 12 takich kolizji i 3 wypadki, gdzie 6 osób zostało rannych.

– relacjonowała Monika Sokołowska.

W związku z naruszeniem konstrukcji budynku, na ul. Warszawskiej (od numeru 403 do 363) w kierunku centrum wprowadzono czasową zmianę organizacji ruchu – prawy pas oraz chodnik zostały wyłączone z ruchu, a na tym odcinku drogi obowiązuje prędkość 40km/h.

Zmęczenie i senność powodują obniżenie aktywności organizmu. Znacząco wpływają na pogorszenie koncentracji i wydłużają czas reakcji. Pojazd jadący z prędkością 50km/h w ciągu 1 sekundy przejedzie około 15m, a rozpędzony do 100km/h prawie 30m. Dlatego apelujemy o rozsądek przy planowaniu swojej podróży. Jeśli wystąpią u nas objawy zmęczenia za kierownicą, dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego, powinniśmy zjechać na najbliższy parking czy stacje benzynową i chwilę odpocząć.

UWAGA!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj