Grad bramek w meczu Ruch Chorzów – Raków Częstochowa

W meczu 9 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegranym w niedzielę (24.09) na stadionie w Gliwicach Raków Częstochowa wygrał z Ruchem Chorzów 5:3. Klasycznym "hat-trickiem" w pierwszej połowie popisał się Dawid Drachal, pozostałe dwa gole dla Rakowa zdobyli Srdjan Plavsic i Vladyslav Kochergin.

Raków Częstochowa

Kibice Rakowa zastanawiali się jak drużyna zareaguje na nieudany wyjazd do Bergamo i porażkę 0:2 z Atalantą w Lidze Europy. Podopieczni trenera Dawida Szwargi na wszelkie „teorie” wieszczące kryzys odpowiedzieli w najlepszy z możliwych sposobów, aplikując Ruchowi Chorzów aż 5 bramek.

Wyjazdowe spotkanie z Ruchem, który swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa na stadionie w Gliwicach rozpoczęło się źle dla naszej drużyny. W 7 minucie gospodarze po ładnej akcji i golu Tomasza Wójtowicza objęli prowadzenie. W 20 minucie Raków Częstochowa wyrównał, a konkretnie Dawid Drachal, który dobił piłkę po obronionym strzale Łukasza Zwolińskiego. Osiem minut później młody wychowanek Miedzi Legnica, pozyskany przez Raków przed tym sezonem wyprowadził „czerwono-niebieskich” na prowadzenie, po dośrodkowaniu Plavsica. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Drachal skompletował klasycznego „hat tricka” i na przerwę do szatni piłkarze Rakowa schodzili prowadząc 3:1.

W drugiej połowie mecz był bardzo otwarty, Ruch nie miał nic do stracenia i atakował większą częścią zawodników, częstochowianie czekali na kontry. W 69 minucie Raków Częstochowa prowadził już 4:1, po skutecznym uderzeniu z dystansu Plavsica. Dwie minuty później Ruch zdobył swoją drugą bramkę, po ładnym strzale Tomasza Podstawskiego. W 80 minucie zrobiło się nerwowo w szeregach Rakowa, bo Daniel Szczepan zdobył z rzutu karnego dla chorzowian kontaktowego gola. W 87 minucie na nasze szczęście wynik spotkania na 5:3 dla Rakowa ustalił Kochergin.

Po tym spotkaniu Raków Częstochowa zajmuje 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. W najbliższy czwartek (28.09) nasza drużyna rozegra w Poznaniu z Lechem zaległe spotkanie z 6 kolejki.