Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gotowi na Akcję Zima w mieście? Zgromadzono sól i sprzęt. W budżecie przeznaczono na ten cel 13 mln zł

Facebook Twitter

Specjalistyczny sprzęt czeka już na tegoroczne opady śniegu. W razie pogorszenia się pogody został zgromadzony również w Częstochowie niezbędny zapas środków do utrzymania ulic. W naszym mieście usługę wykonuje zewnętrzna firma. Formalnie akcja ruszyła 1 listopada, ale na razie gotowość nie była potrzebna.

Faktycznie słońce i kilkanaście stopni w ostatnich dniach mogło nas zmylić. A jednak czasowo „Akcja Zima” w Częstochowie zaplanowana jest zwykle do końca kwietnia. Do walki ze śniegiem i lodem na drogach, czy chodnikach, będziemy mieć w mieście: 21 zestawów pługopiaskarek, 16 aut ciężarowych z pługami, 5 uzbrojonych w niezbędny osprzęt traktorów, dwa mikrociągniki do odśnieżania chodników oraz 2 potężne auta z wirnikami do zastosowania w przypadku skrajnie niekorzystnych warunków na drogach.

Jednocześnie w gotowości ma być 40-osobowa grupa pracowników. Zadbają w razie potrzeby o oczyszczanie i posypywanie kładek czy przejść dla pieszych. Przewiduje się, że w sezonie zimowym do wykorzystania potrzebne będzie ok. 4 tysiące ton soli, która czeka na terenie bazy firmy. Na akcję po ubiegłorocznych doświadczeniach zabezpieczonych zostało ok. 13 mln zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj