Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Główna i Przejazdowa cały czas w przebudowie. Część może być przejezdna we wrześniu

Facebook Twitter

Główna i Przejazdowa cały czas w przebudowie. W ramach prac na DK 46 aktualnie powstaje kanalizacja deszczowa i sieci wodociągowe. Jak informuje Drog-Bud, lider konsorcjum, które realizuje inwestycję, trwają roboty ziemne na odcinku Zaciszańska-Pułaskiego, a także prace na pięciu wahadłach na przebudowywanym odcinku Głównej i Przejazdowej.

utrudnienia na DK 46
Fot. facebook.com/miejskizarzaddrogwczestochowie

Główna i Przejazdowa cały czas w przebudowie

O to kiedy będzie można przejechać gotowymi odcinkami, pytaliśmy Miejski Zarząd Dróg.

Maciej Hasik: Odcinek łączący ulicę Główną z Pułaskiego ma być oficjalnie otwarty wcześniej niż ten przebudowywany w starym śladzie, ale prawdopodobnie nastąpi ono najwcześniej we wrześniu, po uporaniu się z budową lub przebudową wszystkich elementów infrastruktury towarzyszącej nowym połączeniu. Zadanie rozbudowy DK 46, oprócz budowy infrastruktury drogowej i podziemnych sieci, na odcinku około sześciu kilometrów powstaje droga rowerowa, chodniki, oświetlenie, ronda i skrzyżowania poprzeczne, które zyskają bezpieczną geometrię. Komunikacyjnie odciążona zostanie zachodnia część centrum miasta, którą ominie ruch tranzytowy.

O aktualnym stanie robót na DK 46 mówił rzecznik MZD w Częstochowie – Maciej Hasik. Prace mają potrwać do końca roku, dofinansowane z unijnej kasy zadanie kosztuje w całości ok. 98 mln złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024