Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ulice na Stradomiu jedne do przebudowy, a inne do poprawki

Facebook Twitter

Na Stradomiu MZD zapowiedział nowe prace drogowe - kompleksową przebudowę ul. Oficerskiej na odcinku od Skrzetuskiego do Łączności. W tej dzielnicy jednak wraca jeszcze temat przebudowy ul. Mehoffera. Tu wykonawca wróci na plac budowy.

Przebudowa DW786
fot. Pixabay

Ulice na Stradomiu – jedne trzeba przebudować, inne poprawić

W dzielnicy Stradom wykonawca przebudowy ul. Mehoffera został zobowiązany do ułożenia wierzchniej, warstwy jezdni raz jeszcze od nowa. Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg, wszystko dlatego, że są niekorzystne wyniki badań, które zostały przeprowadzone jesienią podczas odbiorów technicznych, już po zakończeniu prac. Wówczas drogowcy ustalili, że wiosną, przy dobrej pogodzie firma wykona tę część prac na własny koszt ponownie. Jak zaznacza zarząd dróg, dopiero wtedy całe zadanie będzie mogło zostać ostatecznie odebrane i rozliczone. Celem ma być uzyskanie pożądanych parametrów i technicznych norm całej inwestycji, aby pieniądze na ten cel były transparentnie wydane, czytamy w informacji. Ponieważ pojawiły się wątpliwości co do jakości prac MZD sięgnął po konsekwencje przewidziane prawem.

W ul. Oficerskiej do przebudowy, gdzie rozpoczynają się prace, również miejska spółka zapowiedziała egzekwowanie odpowiedniego wykonania całości zadania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024