Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Geo gra terenowa na ferie. Zmień się w prawdziwego poszukiwacza skarbów

Facebook Twitter

Jeszcze tydzień ferii przed nami, warto je spożytkować na łonie natury. W kilku rezerwatach przyrody w naszym regionie można połączyć zimową wycieczką z poszukiwaniem skarbów i edukacją. Najbliższa lokalizacja to rezerwat Modrzewiowa Góra w Pankach.

gra terenowa na ferie
fot.fb/Ochrona przyrody województwa śląskiego

Geo gra terenowa

Powstała gra terenowa o nazwie geocaching, którą polecają przyrodnicy:

Przemysław Skrzypiec: Geocaching to świetna zabawa w odnajdywanie skrytek ukrytych w ciekawych miejscach, jakimi są niewątpliwie rezerwaty przyrody. Liczymy, że dzięki tym skrytkom wiele nowych osób pozna uroki tych miejsc, a znalazcy również odświeżą informacje o zasadach obowiązujących w rezerwatach przyrody. Fajne jest to, że w części rezerwatów i w części naszych skrytek umieściliśmy specjalne coiny, które można wymieniać w tych skrytkach na inne przedmioty, w myśl zasady geocachingu, czyli zabierając coś ze skrytki, pozostawiamy zawsze coś w zamian dla innych.

Jak mówi Przemysław Skrzypiec, zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach, w Rezerwacie Przyrody Modrzewiowa Góra można zmienić się w prawdziwego poszukiwacza skarbów. To propozycja nie tylko dla dzieci i młodzieży, terenowa gra może być dobrą formy aktywnego wypoczynku dla rodzin:

Przemysław Skrzypiec: Mamy nadzieję, że będzie to fajna zabawa dla starszych i dla młodszych. I przy okazji przypominamy, że w rezerwatach przyrody można poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach, więc szukając naszych skrytek, musimy też o tym pamiętać. Nasze skrytki są oczywiście w miejscach, które są udostępnione do ruchu.

Zachęca RDOŚ w naszym regionie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj