Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fundacja Oczami Brata z Częstochowy wśród 5 najlepszych organizacji non profit nominowanych do nagrody BohaterON

Facebook Twitter

Można zagłosować przez internet na częstochowską organizację non profit. Fundacja Oczami Brata z szansą na prestiżowe ogólnopolskie wyróżnienie.

Fundacja Oczami Brata

Fundacja Oczami Brata nominowana do nagrody BohaterON

Za sprawą Komitetu Organizacyjnego Nagrody BohaterON 2023 im. Powstańców Warszawskich, znana u nas fundacja zajmująca się wsparciem osób z niepełnosprawnościami, znalazła się wśród pięciu nominowanych podmiotów:

Paweł Bilski: Dla Fundacji Oczami Brata to jest naprawdę gigantyczne wyróżnienie. W skali całego kraju, jeżeli chodzi o organizacje pozarządowe, właśnie w programie BohaterON to jest taki program, do którego można zgłosić organizacje, więc kapituła zebrała się po to, aby też wybrać organizacje, na które można czy oddać głos, czy które później też będą podlegały weryfikacji, ocenie ze strony jury. Ale jest to bardzo znana nagroda i prestiżowa, jeżeli chodzi o środowisko organizacji pozarządowych

– mówi prezes Fundacji Oczami Brata – Paweł Bilski. Decyzję o tym, kto zostanie laureatem Nagrody BohaterONy 2023 podejmie Kapituła Nagrody i internauci, którzy jeszcze 9 października mogą oddać swoje głosy. Po zakończeniu weryfikacji poznamy tegorocznych nagrodzonych.

Paweł Bilski: Nagroda BohaterON, która bezpośrednio odnosi się do Powstańców Warszawskich. A jakiś czas temu miałem okazję odbierać nagrodę im. Jana Rodowicza „Anody” właśnie w Muzeum Powstania Warszawskiego. Te wszystkie działania opowiadają o takich powstańcach czasów pokoju i myśląc o tym, aby w środowisku organizacji pozarządowych rzeczywiście nieraz tak jest.

Jak mówi przedstawiciel nominowanej fundacji z Częstochowy – takie podmioty realizują ważne ale i trudne zadania:

Paweł Bilski: Warto o tym mówić, że te organizacje bardzo często właśnie realizują rzeczy, które wydają się niemożliwe, a które mimo wielu różnych ograniczeń i słabości są w stanie zrealizować wiele różnych działań. Przykładem jest Dom Oczami Brata przez ukończenie tego domu, przez to, że on już funkcjonuje, że tam na co dzień mieszkają osoby z niepełnosprawnością, które odbywają trening samodzielności, są osoby, które biorą udział w zajęciach aktywizacji społecznej, zawodowej. Ta nagroda jest dlatego

– powiedział nam Paweł Bilski z Fundacji Oczami Brata w Częstochowie. Przypomnijmy, podczas rozstrzygnięcia będzie wskazanych po trzech laureatów w każdej z siedmiu kategorii nagrody Bohateron. W gronie jurorów są przedstawiciele polskiego rządu, historycy, przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz ambasadorzy działań non profit. Na podstawie głosów jej członków w każdej kategorii zostanie przyznany Złoty, Srebrny i Brązowy BohaterON.

Udział w wyborze laureatów mają również internauci. Do 9 października można zagłosować na swoich faworytów do wyróżnienia za pośrednictwem strony:
https://bohateron.pl/bohaterony-2023/zaglosuj/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj