Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fundacja Ludzki Gest wraca do pełnej aktywności. Pomoże chorym dzieciom, ale też potrzebującym

Facebook Twitter

Pod koniec grudnia wraca do Częstochowy "Świąteczne Granie z Kubą", czyli sportowo-muzyczna impreza charytatywna, która wspiera dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej. Firmowana przez Kubę Błaszczykowskiego i jego Fundację Ludzki Gest, jest w istocie powrotem, po okresie pandemii, do intensywnego działania tej organizacji i pomocy oferowanej przez cały rok.

Fundacja Ludzki Gest

Fundacja Ludzki Gest wraca do pełnej aktywności

Mówi nam Dawid Błaszczykowski, brat Kuby i członek zarządu Fundacji Ludzki Gest:

Dawid Błaszczykowski: Impreza jest jedną z większych, jak nie chyba największą imprezą, jaką organizujemy i przychód z tej imprezy jest największym z tych, które mamy przyjemność prowadzić, co powoduje, że właśnie dostajemy zastrzyk gotówki na to, żeby nasza fundacja mogła te pieniądze później rozdawać naszym podopiecznym. Na pewno pandemia spowodowała, że wiele takich imprez, które organizowaliśmy czy turnieje dla dzieciaków nie były możliwe. Co ważne, ten kontakt, możliwość kooperacji z tymi dzieciakami był niemożliwy poprzez to, że te obostrzenia uniemożliwiały nam taką organizację.

Działań pomocowych i wspierających potrzebujące dzieci będzie w kolejnych miesiącach więcej. Świąteczne zaproszenie na charytatywną imprezę w Hali Sportowej Częstochowa jest jednak szczególnie ważne, bo to pierwsze tak duże wydarzenie po 4-letniej przerwie:

Radio Jura: Tych imprez jest więcej? Co dzieje się od grudnia do grudnia?

Dawid Błaszczykowski: Chociażby nasz flagowy turniej Kuba Cup, na który zapraszamy często drużyny z całej Polski. Robimy go w lato, robiliśmy go w zimę, w różnych okresach organizujemy różnego rodzaju spotkania. Kuba jeździł do szpitali do dzieciaków. Aktywności jest dużo. Myślę, że takim pierwszym punktem najważniejszym to jest właśnie to świąteczne granie, gdzie wracamy i możemy powiedzieć, że tak naprawdę tę przeszłość mamy już za sobą, a teraz tylko będzie lepiej.

Fundacja Kuby Błaszczykowskiego to nie tylko pomoc dla dzieci chorych, w szpitalach czy podczas rehabilitacji.

Dawid Błaszczykowski

Fundatorzy i darczyńcy starają się działać bardziej kompleksowo:

Dawid Błaszczykowski: 100% tej kwoty, która zawsze jest wpłacana na konto naszej fundacji, jest przeznaczona właśnie dla dzieciaków. Pomoc otrzymują dzieciaki chore, przy okazji rehabilitacji dofinansowanie do sprzętu, do zabiegów, operacji. Ale wspieramy też młodzież z przyszłością, czyli taką, która osiąga sukcesy już na swoim poziomie. Fundujemy stypendia, czyli nie tylko wspieramy dzieciaki chore, ale też zdrowe, które mają wielką przyszłość. I na przykład mamy taką dziewczynkę, która świetnie pływa i otrzymuje takie stypendium od nas.

Z Dawidem Błaszczykowskim z Fundacji Ludzki Gest rozmawiał Mariusz Osyra.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj