Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fotosy górskie Denisa Urubko już w miejskiej galerii

Facebook Twitter

Dopiero została otwarta... a lada dzień... będzie zamknięta. Fotografie na wystawie pt. „Ponad horyzont” możecie oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki. Ekspozycja została przygotowana we współpracy z himalaistą Denisem Urubko.

W związku z lockdownem możecie ją oglądać jeszcze do piątku włącznie.

Góry są na tyle uniwersalne, że fotografia ośmiotysięczników i siedmiotysięczników w wykonaniu Denisa Urubko będzie dostępna dla wszystkich chętnych, bez względu na to czy się boimy, czy nie boimy covidu, czy się obawiamy zarażenia, to w sposób absolutnie bezpieczny możemy obejrzeć tę wystawę. To co Denis ma do powiedzenia możemy zobaczyć bezpiecznie w sieci na naszych stronach

– mówi Anna Paleczek – Szumlas – dyrektor MGS-u w Częstochowie. Z Denisem Urubko udało się nam porozmawiać. Himalaista zaplanował dla siebie kilka dni w Częstochowie, na „Małym Giewoncie” w Olsztynie, a także przy pamiątkowej tablicy poświęconej Tomaszowi Mackiewiczowi przy Szkole Podstawowej nr 7:

Ja wiem, że tam jest Giewont wielki w górach Tatrach. Ja nie jestem jak prawdziwy Polak oczywiście i wszyskie informacje nie dochodzą do mnie. Tomek Mackiewicz to był mój dobry znajomy, respektowałem go. Spotkałem go pod górą Nanga Parbat. Tam był taki moment, że zaprosił mnie na wyprawę razem na Nanga Parbat w zimę. Zimowe wspinanie nie było moim celem. Respektowałem Tomka za jego pasję, że on chciał wszystko realizować.

W ramach wernisażu wystawy odbyło się spotkanie z autorem zdjęć i zdobywcą ośmiotysięczników – Denisem Urubko. Wystawa „Ponad horyzont” prezentowana jest zupełnie bezpłatnie w Galerii Zwiastun w częstochowskim MGS-ie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj