Finał Pucharu Polski na częstochowskim parkiecie dla siatkarzy z Kędzierzyna

Po dwugodzinnym pojedynku, niedzielny (27.01.) mecz zakończył się rezultatem 3:1 dla siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Asseco Resovia walczyła do końca. Po dwóch setach wynik był wyrównany, ale w trzeciej i czwartej partii to Zaksa kontrolowała przebieg gry.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zdobyliśmy puchar, oprócz początku pierwszego seta, zagraliśmy bardzo dobry mecz.(…) To jest mój pierwszy Puchar Polski, więc bardzo się cieszę.

Po finale wrażeniami dzielił się kapitan Kędzierzyna Paweł Zagumny. A wszystko to działo się w nowej hali sportowej w Częstochowie przy ul. Żużlowej. Sportowe widowisko obejrzało ponad 4 tys. widzów.