Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Filharmonicy na Starym Rynku w sobotę (31.07. )

Facebook Twitter

Trwa Letni Jurajski Festiwal Muzyczny. W sobotę (31.07.) na Starym Rynku koncert, w czasie którego usłyszymy muzyczne przeboje. Po kilku koncertach poza granicami miasta, filharmonicy wracają do Częstochowy.

fot. facebook.com/FilharmoniaCzestochowska

W ten weekend usłyszymy kolejne znane kompozycje w wykonaniu kameralnego zespołu Jura Woodwind Trio, któremu przewodniczy solista orkiestry naszej Filharmonii, oboista Wojciech Pompka. Trio dopełniają: Jan Wiśniowski – fagot i Robert Gudaja – klarnet, całość poprowadzi Dariusz Madejski. W programie koncertu m.in. utwory Mozarta, początek o 19:00. W razie niepogody przeniesiony zostanie do pobliskiego kościoła.

Już w sobotę na Starym Rynku w Częstochowie usłyszymy kolejną porcję muzycznych przebojów w wykonaniu kameralnego zespołu Jura Woodwind Trio, któremu przewodniczy solista orkiestry naszej Filharmonii, oboista Wojciech Pompka. Trio dopełniają: Jan Wiśniowski – fagot i Robert Gudaja – klarnet, całość poprowadzi Dariusz Madejski.

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny jest już na półmetku. Po kilku koncertach poza granicami miasta, częstochowscy filharmonicy z kolejnym występem wracają na gościnny Stary Rynek. Odnowiona, urokliwa starówka doskonale sprawdza się jako przestrzeń koncertowa – przekonali się o tym wykonawcy oraz publiczność podczas czerwcowej inauguracji Festiwalu.

W programie koncertu plenerowego nie mogło by zabraknąć mistrza, którego serenady i divertimenta rozbrzmiewały podczas niezwykle popularnych w XVIII w. koncertów na świeżym powietrzu – Wolfganga Amadeusa Mozarta. Parki, ogrody i oranżerie były wówczas równie popularne, co piękne sale koncertowe. Od jednej z jego najsłynniejszych kompozycji kameralnych – Eine kleine Nachtmusik – Trio rozpocznie sobotni koncert, który lekki, choć zróżnicowany charakter zachowa przez cały czas, prowadząc od klasyki do jazzujących standardów.

W razie niesprzyjającej pogody koncert odbędzie się w parafii św. Zygmunta, vis-à-vis Starego Rynku.

Na podst. informacji udostępnionej przez Filharmonię Częstochowską

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022