Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Festiwal Czytaj! w tym roku jubileuszowy. Znamy pierwsze nazwiska

Facebook Twitter

To jedna z najbardziej różnorodnych kulturalnych imprez w Częstochowie. W tym roku czeka na nas 10. jubileuszowa edycja Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj!

fot. facebook.com/czytaj

Autorzy kochają literaturę i jak sami mówią szukają wydarzeń także poza głównym nurtem wydawniczym:

Ciągłość od lat 10, a właściwie 11. Jubileusz – przełożony z zeszłego roku, czyli 10 edycja. Choć faktycznie spotykamy się 11 raz, bo przypominam – w zeszłym roku pandemicznym 2020 była to edycja specjalna 9 i 3/4, która sprawdziła się chyba dobrze, bo mieliśmy głosy, że ludzie odbierają to w zasadzie jako jubileusz, więc teraz te oczekiwania rosną i my naprawdę staramy się bardzo im sprostać. Już na zachętę powiem, że oczywiście u nas program jest już prawie dopięty

– mówi związana z festiwalem Sylwia Góra. Znajdą tutaj atrakcje wszyscy którzy uwielbiają czytać, ale też szukają konkursów, spotkań literackich, koncertów czy wystaw. Znamy pierwsze głośne nazwiska, które przy okazji festiwalu zagoszczą w Częstochowie:

Kilka nazwisk, które mogą przyciągnąć miłośników naszego festiwalu i miłośników literatury i słowa, to na pewno laureatka Paszportu Polityki, czyli Mira Marcinów. Głośna biografia Baumanna autorstwa Artura Domosławskiego, który też zawita. I zeszłoroczny Nike – Radek Rak, czyli fantastyka. Coś dla fanów niekonwencjonalnej literatury. Będzie dużo więcej spotkań, będą koncerty, będzie debata w tym roku dotycząca nowego kanonu lektur – czy nowy kanon lektur jest nam potrzebny?

– zdradza przed planowanym na wrzesień Festiwalem Czytaj! – Sylwia Góra. Szczegóły znajdziecie również na profilach częstochowskiej imprezy w mediach społecznościowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj