Exact Systems Norwid pokonał Zaksę

O 13 zwycięstwo w sezonie i kolejne 3 punkty wzbogacili się w sobotę siatkarze Exact Systems Norwida, którzy na wyjeździe pokonali Zaksę Strzelce Opolskie 3:1.

Przed meczem częstochowska drużyna zajmowała 5. miejsce w Tauron 1 Lidze, a gospodarze byli sklasyfikowanie na 10. pozycji. Dlatego faworytem spotkania był Exact Systems Norwid. Częstochowscy siatkarze zadanie wykonali. Wygrali 3:1, choć mogli zwyciężyć nawet 3:0.

Exact Systems Norwid po dwóch setach prowadził już 2:0. Niestety, ale w końcówce trzeciego seta brakło szczęścia i Zaksa wygrała 26:24. Na więcej gospodarzom już nie pozwolili siatkarze Exact Systems Norwida. Wygrali czwartego seta i mogli cieszyć się z 13 zwycięstwa w sezonie.

Podopieczni trenera Piotra Lebiody w 18 rozegranych meczach wywalczyli 35 punktów i są na 5. miejscu w tabeli.

Najlepszym zawodnikiem meczu zdaniem komisarza Grzegorza Szymańskiego, który był w przeszłości siatkarzem m.in. AZS Częstochowa został wybrany rozgrywający częstochowskiej drużyny Tomasz Kowalski, który precyzyjnymi zagraniami dogrywał piłki do swoich kolegów.

ZAKSA Strzelce Opolskie – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (17:25, 21:25, 26:24, 22:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski,Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Franczak.