Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ewidencja odpadów: Rejestr BDO – ważne szkolenie dla przedsiębiorców

Facebook Twitter

Departament Ochrony Środowiska, Ekologii i Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego po raz kolejny organizuje bezpłatne szkolenia z zakresu sprawozdań dotyczących opłat za korzystanie ze środowiska. Chodzi o sporządzania wniosków rejestrowych, aktualizacyjnych i o wykreślenie z rejestru BDO oraz z zakresu sprawozdań o wytwarzanych odpadach.

Rejestr BDO Smród z wysypiska
fot.pixabay

Rejestr BDO – czyli spis podmiotów wprowadzający produkty w opakowaniach i gospodarujące odpadami, firmy i instytucje korzystające ze środowiska, lokalni przedsiębiorcy, jednostki organizacyjne, czy pracownicy działów ochrony środowiska w przedsiębiorstwach – to właśnie ich powinno zainteresować szkolenie organizowane przez Śląski Urząd Marszałkowski.

Terminy szkoleń przewidziano na dwa dni:

  •  Szkolenie „Sprawozdawczość o wytworzonych odpadach w systemie BDO” – 28 luty 2024r., g. 9:00-14:00 (rejestracja do g. 10:00 dnia 27.02.2024r.)
  • Szkolenie „Opłaty za korzystanie ze środowiska, rejestr BDO w zakresie składania wniosków rejestrowych i aktualizacyjnych” – 29 luty 2024r., g. 9:00-14:00 (rejestracja do g. 10:00 dnia 28.02.2024r.)

Szkolenia organizowane są w formie online, na platformie MS Teams.

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres mail: [email protected], podając w „Temacie” nazwę szkolenia, a w „Treści” imię i nazwisko, imienny adres email osoby biorącej udział oraz obowiązkowo informacje, dane o podmiocie, jaki dana osoba reprezentuje.

Informacja mailowa potwierdzająca udział (wraz z linkiem dostępu do szkolenia) zostanie przesłana dopiero godzinę przed planowanym terminem rozpoczęciem szkolenia.

O udziale w szkoleniu decydować będzie kolejność zgłoszeń, a jeden podmiot mogą reprezentować na każdym ze szkoleń maksymalnie 2 osoby. Zgłoszenia nadesłane po wskazanym, granicznym terminie rejestracji nie będą uwzględniane.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj