Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Nocny Bieg O Dynię” – Rodzinny bieg po lesie w Olsztynie

Facebook Twitter

Biegacze z miasta i regionu chętnie zjeżdżają do malowniczego Olsztyna. Gmina oferuje wyjątkowe warunki na plenerowych trasach dla ludzi aktywnych sportowo. 29 października zostanie zorganizowany tutaj "Nocny Bieg o Dynię".

fot. olsztyn-jurajski.pl / ubiegłoroczna edycja biegu

Pomyślano o biegaczach, miłośnikach spacerowania z kijami i o dzieciach. Na trasy wyruszymy faktycznie wieczorową porą. Każdy znajdzie coś dla siebie, co podkreśla organizator – Leszek Gasik, zapraszając do Olsztyna całe rodziny.

Leszek Gasik: Jest alternatywa do Halloween. Rodzice mogą zabrać dzieci, po ciemku, do lasu. Jest trochę adrenalinki. Członkowie naszego Stowarzyszenia Sportowego Słońca Jury zadbają o to, żeby nikt się nie zgubił. Będziemy stać w lesie z pochodniami. Wszystko będzie oznakowane, także na pewno każdy trafi na metę. Impreza odbywa się na błoniach Zamku Olsztyńskiego – oczywiście oświetlonego. Zapisy można też znaleźć na portalu dostartu.pl lub zapisać się na miejscu.

fot. olsztyn-jurajski.pl

Warto wcześniej zapisać się na wydarzenie bo cieszy się ono dużym zainteresowaniem. Szczegółów szukajcie w mediach społecznościowych na profilu Stowarzyszenia Słońce Jury. Co nas czeka wieczorem 29 października?

Leszek Gasik: Są dwa biegi. Jest bieg dla dzieci, dla najmłodszych – 700 metrów. Ten bieg odbywa się na błoniach i tutaj mamy dostępnych sto miejsc. Drugim biegiem, głównym, jest bieg na dystansie 8 i 5 km do wyboru na trasie. To może być bieg to może być nordic walking. Prawie 3/4 miejsc jest już zajętych. Kto chce jeszcze skorzystać niech się spieszy z zapisami. Będzie akcja charytatywna, gdzie będziemy zbierać pieniążki dla chorej 8-letniej Paulinki. Będą różnego rodzaju gadżety, smakołyki. Cały dochód przeznaczymy właśnie dla Paulinki.

fot. facebook.com/sloncajury

Polecamy „Nocny Bieg O Dynię” w Olsztynie. Wydarzeniu patronuje Radio Jura.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj