Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Europejskie Dni Dziedzictwa w Częstochowie pod hasłem Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń

Facebook Twitter

Najbliższe dwa weekendy w Częstochowie upłyną pod znakiem obchodów 31. Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku opatrzone zostały tytułem "Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń". To projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny, o czym przypomina mieszkańcom Muzeum Częstochowskie.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Częstochowie, Światowy Dzień Turystyki w Częstochowie

Europejskie Dni Dziedzictwa w Częstochowie

W planach są wycieczki rowerowe, które poprowadzi dr. Juliusz Sętowski, opowiadając o historii miasta i jej ciekawych zakątkach. Mają prowadzić szlakiem czterech wyznań obecnych w Częstochowie. W programie znalazło się też spotkanie z dr. Łukaszem Pabichem, na temat historii górnictwa w naszym rejonie. Europejskie Dni Dziedzictwa potrwają od 9 do 17 września.

  • 9, 10, 16, 17.09, g. 11.00 (zbiórka przed Ratuszem) – Szlakiem czterech wyznań. Cmentarze i świątynie rzymskokatolickie, ewangelickie, żydowskie i prawosławne. Wycieczki rowerowe z dr. Juliuszem Sętowskim.
  • 10.09, g. 15.30 (Muzeum Górnictwa Rud Żelaza) – Górnicze pokolenia – od sztorcy do wieży wyciągowej. 600 lat tradycji górnictwa rudnego pod Częstochową. Z dr Łukaszem Pabichem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj