Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzień Otwarty z notariatem – taka akcja w sobotę 18 listopada

Facebook Twitter

W weekend okazja do bezpłatnej konsultacji z notariuszem w zakresie zmian w prawie spadkowym. Dzień Otwarty z notariatem, w całej Polsce już w sobotę 18 listopada zapowiada Krajowa Rada Notarialna.

Dzień Otwarty z notariatem
Dzień Otwarty z notariatem

Dzień Otwarty z notariatem – już jutro

Notariusz najczęściej kojarzy się ze sprzedażą lub kupnem nieruchomości. I słusznie. Przeniesienie własności nieruchomości w Polsce wymaga bowiem zawsze formy aktu notarialnego. Ale u notariusza można załatwić także szereg spraw związanych z naszym majątkiem, np. z zakresu prawa spadkowego i rodzinnego.

U notariusza można dokonać poświadczenia dziedziczenia, czyli potwierdzenia praw do spadku bez konieczności postępowania sądowego. Można także sporządzić testament, odrzucić niechciany spadek, zrzec się dziedziczenia lub zachowku. Notariusze sporządzają także małżeńskie umowy majątkowe (np. rozdzielność majątkowa) oraz umowy o podział majątku wspólnego (w trakcie małżeństwa i po rozwodzie), jak również umowy o alimenty.

Przedsięwzięcie organizuje po raz 14., a najbliższym punktem stacjonarnym, w którym nasi mieszkańcy mogą porozmawiać z notariuszem jest Urząd Miasta Katowice, przy ul. Młyńskiej 2c.

Prawnicy wyjaśnią wątpliwości związane z dziedziczeniem i temat najnowszych zmian prawnych. Transmisja z pytaniami i odpowiedziami będzie dostępna dla zainteresowanych jutro, na profilu na Facebooku pod szyldem Porozmawiaj z Notariuszem.

Dzień otwarty z notariatem – więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie www.porozmawiajznotariuszem.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj