Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Druga listopadowa sesja Rady Miasta, najważniejsze – pierwsze czytanie przyszłorocznego budżetu

Facebook Twitter

W czwartek w południe (30.11.) druga listopadowa sesja Rady Miasta. Radni spotykają się ponownie, bo do przedyskutowania jest kształt przyszłorocznego budżetu dla Częstochowy.

Sesja Rady Miasta
Fot. czestochowa.pl

Sesja Rady Miasta Częstochowy dziś w samo południe

Kluby i radni będą mogli do tej najważniejszej miejskiej uchwały składać swoje wnioski, być może poprawki wprowadzi też Prezydent Częstochowy.

Włodzimierz Tutaj: W programie tej sesji jest m.in. pierwsze czytanie projektu budżetu miasta na 2024 rok. W połowie listopada prezydent miasta przekazał projekt budżetu na rok przyszły częstochowskim radnym. Była także prezentacja. Jeżeli chodzi o kolejną sesję, to jest ona planowana 14 grudnia i wtedy zapewne jest plan uchwalenia budżetu na rok przyszły. Natomiast po pierwszym czytaniu projektu budżetu komisji Rady miasta będą pracowały nad wydaniem opinii.

Jakie będą dalsze losy przedstawionego projektu miejskich wydatków i przychodów na 2024 rok?

Przypomina o tym rzecznik magistratu Włodzimierz Tutaj:

Włodzimierz Tutaj: Opinie komisji merytorycznych zostaną przedłożone Komisji Skarbu, która po ich analizie wyda opinię o projekcie budżetu. Następnie po zapoznaniu się z opinią Komisji Skarbu, a także po analizie zgłoszonych przez radnych i radnych wniosków do budżetu, prezydent będzie mógł złożyć ewentualną autopoprawkę. Po tej procedurze radni spotkają się na sesji w porządku, której będzie punkt dotyczący podjęcia uchwały budżetowej na 2024 rok.

Sfinalizowanie prac nad budżetem miejskim powinno nastąpić na ostatnim tegorocznym posiedzeniu w połowie grudnia.

Początek obrad 30 listopada o godzinie 12:00 w sali sesyjnej magistratu. Możecie ją śledzić poprzez transmisję internetową TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024