Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Drogowcy apelują: Zgłaszajcie kradzieże infrastruktury

Facebook Twitter

Znikają bariery energochłonne, płotki, balustrady na wiaduktach, znaki drogowe.... Coraz częściej dochodzi do kradzieży metalowych elementów infrastruktury drogowej. Dla niektórych to sposób na łatwy zarobek, który kogoś innego może kosztować życie. Drogowcy apelują: Reagujmy, kiedy jesteśmy świadkami takich kradzieży.

Często kradzione są elementy infrastruktury drogowej mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Są to: ogrodzenia, bariery drogowe, oświetlenie, balustrady na wiaduktach, znaki drogowe, transformatory, systemy zasilania znaków aktywnych, siatki przeciwśnieżne i wiele innych.

fot. GDDKiA Opole

W ostatnich dniach dokonano kradzieży barier energochłonnych o długości 160 metrów na drogach dojazdowych do wiaduktu nad obwodnicą Nysy w ciągu DK46 i DK41. Przypomnijmy, że takie bariery m.in. uniemożliwiają pojazdom wypadnięcie z drogi, co znacząco poprawia bezpieczeństwo ruchu.

fot. GDDKiA Opole

W 2011 roku, w celu przeciwdziałania kradzieżom, oznakowano specjalnymi mikrocząsteczkami elementy infrastruktury drogowej. Zarządcy dróg prowadzili również akcję informacyjną o tym, że mienie drogowe zostało oznakowane. I choć dzięki takiemu znakowaniu znacznie łatwiej jest „namierzyć” skradzione elementy i dotrzeć do osoby, która je ukradła, doświadczenie pokazuje, że nie wszystkich złodziei to jednak zniechęca. Dlatego dalej będziemy podejmować działania, które mają na celu zabezpieczenie infrastruktury drogowej przed kradzieżą.

fot. GDDKiA Opole

Każda kradzież może negatywnie wpływać na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Jesteś świadkiem takiego zdarzenia? Nie zwlekaj! Zgłoś sprawę na Policję lub dzwoniąc pod numer 19111 (informacja drogowa). Twoje zgłoszenie może uratować czyjeś życie!

– apelują zarządcy dróg.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024