Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dofinansowania dla mikro, małych i dużych przedsiębiorstw ma częstochowski ZUS

Facebook Twitter

ZUS ma nowe, bezzwrotne dofinansowania dla mikro, małych i dużych przedsiębiorstw - informuje częstochowski oddział. Do końca czerwca trwa konkurs.

W ramach konkursu można starać się o środki na poprawę bezpieczeństwa pracy czy zmniejszenia oddziaływania szkodliwych czynników w miejscu zatrudnienia.

Mogą starać się m.in. o dofinansowanie zakupu maszyn, urządzeń i sprzętu chroniącego przed hałasem, promieniowaniem, czy zakupu sprzętu, który ogranicza obciążenie pracowników. Pieniądze z dofinansowania można przeznaczyć także na urządzenia oczyszczające i wentylujące powietrze, oświetlenie, rusztowania ruchome, zakup środków ochrony indywidualnej, zakup wind dekarskich czy środków technicznych do zabezpieczenia strefy pracy pracowników jak chociażby bariery tymczasowe czy balustrady

– tłumaczy Beata Kopczyńska – rzecznik śląskich oddziałów ZUS. O jakie kwoty mogę ubiegać się firmy z Częstochowy i regionu?

W przypadku mikro i małych przedsiębiorstw procent dofinansowania jest największy. Mikroprzedsiębiorstwa zgłaszające do ubezpieczeń od 1 do 9 osób mogą zyskać dofinansowanie nawet do 90% wartości projektu, przy czym nie więcej niż 140 tys. złotych, a małe zgłaszające do 49 osób do 80%. Najwyższe kwotowo dofinansowanie mogą otrzymać duże zakłady zatrudniające powyżej 250 tys. osób. Na projekty inwestycyjno-doradcze może to być nawet pół miliona złotych. Minimalna kwota dofinansowania, o którą może ubiegać się wnioskodawca wynosi 5 tys. zł.

Szczegółów nt. konkursu szukajcie na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj