Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czytanie dramatu współczesnego to nowy projekt Biblioteki i Teatru Nowego

Facebook Twitter

W mieście rusza nowy projekt literacki między Biblioteką im. dr Biegańskiego a Teatrem Nowym. W czwartek (21.04) w Klubokawiarni Alternatywa 21 rozpoczyna się cykl prezentacji dramatów współczesnych.

Duży cykl teatralny „Czytanie Dramatu Współczesnego”. To jest nasz wspólny projekt z Teatrem Nowym w Częstochowie. 6 dramatów współczesnych polskich i nie tylko, raz w miesiącu – zawsze w czwartki, o godz. 18:00, młodzi aktorzy często związani z Teatrem Nowym zmierzą się z czytaniem performatywnym.

Cykliczne spotkania zaplanowano na kolejne miesiące, mówi Sylwia Góra. Jak podkreślają pomysłodawcy cyklu, największym atutem tekstów dramatycznych jest ich konkretna i często aktualna tematyka społeczna oraz polityczna.

Pierwszy z nich będzie 21 kwietnia. Najpierw nasi koledzy, koleżanki z Teatru Nowego u siebie zaprezentują pierwsze czytanie, potem aż do września w każdym miesiącu coś nowego. Zachęcę, żeby być czujnym w tym kontekście, bo oczywiście promocja tego wydarzenia jest duża i jeszcze przed nami.

– dodaje Sylwia Góra z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Podczas pierwsego wieczoru zostanie zaprezentowany tekst Anny Burzyńskiej.

Czytanie dramatu współczesnego 21 kwietnia o godz. 18:00 przy ul. Mielczarskiego. Wstęp jest wolny.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024