Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy Iga Świątek wygra Wimbledon 2022? Sprawdź typy u bukmacherów [materiał partnera]

Facebook Twitter

Wimbledon, najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie jest szczególnym wydarzeniem każdego roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że tegoroczna londyńska edycja może być z wielu powodów historyczna, szczególnie dla Polaków!

mat. partnera

Konflikt na linii organizatorzy-federacja

W rezultacie ataku Rosji i Białorusi na Ukrainę, organizatorzy Wimbledonu podjęli decyzję o zakazie udziału dla wszystkich Rosjan i Białorusinów. W przypadku rywalizacji Panów oznacza to absencję między innymi świeżo upieczonego lidera rankingu.

Dezaprobatę dla decyzji organizatorów wyraziły tenisowe federacje ATP ( rozgrywki mężczyzn) oraz WTA (kobiety), które w odpowiedzi postanowiły nie przyznawać żadnych punktów rankingowych za udział w turnieju.

Rekordowa pula nagród

Świat jest tak skonstruowany, że prawie każda akcja budzi reakcję. Organizatorzy zakazali udziału reprezentantom Rosji i Białorusi, federacje nie przyznają punktów i okazuje się, że na tym nie koniec! Brak postępów rankingowych podniósł pytania o frekwencję na turnieju. Powstały wątpliwości, czy czołowe zawodniczki nie odpuszczą startów w takich okolicznościach.

Działacze Wimbledonu nie pozostali bierni i poinformowali o rekordowej puli nagród w wysokości 40,3 milionów funtów. Dla porównania, pula z minionego roku wynosiła ok. 35 milionów funtów. Dla triumfatora turnieju oznacza do 2 miliony funtów nagrody!

Zarobki Świątek 2022

Jak taka kwota prezentuje się na dystansie całego dotychczasowego sezonu w wykonaniu najlepszej tenisistki świata? Oto ile zarobiła od stycznia Świątek:

  • WTA 500 Adelajda: 75k dolarów (ok. 300k złotych)
  • Australian Open: 895k dolarów australijskich (ok. 2,57 mln złotych)
  • WTA 500 Dubaj: 15,2k dolarów (ok. 65k zł)
  • WTA 1000 Doha: 380k dolarów (ok. 1,52 mln złotych)
  • WTA 1000 Indian Wells: 1,23 mln dolarów (ok. 5 mln złotych)
  • WTA 1000 Miami: 1,23 mln dolarów (ok. 5 mln złotych)
  • WTA 500 Stuttgart: 93k Euro oraz Porsche Taycan GTS Sport Turismo (ok. 426k złotych)
  • WTA 1000 Rzym: 332k Euro (ok. 1,5 mln złotych)
  • Roland Garros: 2,2 mln Euro (ok. 10 mln złotych)

Jak się okazuje, ewentualna wygrana na Wimbledonie byłaby najwyższą jednorazową wygraną w bieżącym, nadzwyczaj udanym sezonie.

Niepowstrzymana seria Świątek

W obecnym układzie, dominatorka kobiecego tenisa jest faworytką do końcowej wygranej. Polka w całym 2022 roku wygrała czterdzieści cztery mecze, przy zaledwie trzech porażkach. Najważniejsza informacja jest jednak taka, że ostatnia porażka miała miejsce na twardych kortach Dubaju w połowie lutego!

Od tej pory liderka rankingu wygrała kolejnych trzydzieści pięć spotkań, sześć turniejów w tym jeden wielkoszlemowy. Co więcej, na horyzoncie nie widać przeciwniczki stanowiącej realne zagrożenie. Rywalki mogą upatrywać nadziei w specyfice kortów trawiastych, na których Świątek nie odnosiła do tej pory większych sukcesów. Dodatkowo, wszystko wskazuje na to, że Polka nie weźmie udziału w żadnym z turniejów poprzedzających londyńską imprezę za względu na konieczność rehabilitacji.

Opinie ekspertów

Tak się składa, że najczęściej we wszelkiego rodzaju prognozach i przewidywaniach sportowych, rację mają bukmacherzy. To w końcu od znajomości rynku zależy ich sukces lub porażka biznesowa. Wśród najlepszych operatorów wskazywanych przez portal Probukmacher, można znaleźć już kursy na końcową wygraną Polki.

Średni przedział 2.40 – 2.80 stawia Świątek w roli jednoznacznej faworytki, a w praktyce oznacza, że za każde postawione 100 złotych, wygramy od 240 do 280 złotych w zależności od kursu. Od wygranej trzeba będzie jeszcze odliczyć 12% podatku. Kursy na kolejne rywalki zaczynają się dopiero na poziomie 12.00!

Trudno znaleźć jakiegokolwiek znawcę dyscypliny, który jednoznacznie opowiedziałby się przeciwko Polce w szansach na wygranie tegorocznej imprezy. Przed finałem Rolanda Garrosa spoglądano z nadzieją na Cori Gauff, która będąc w nastoletnim wieku miałaby stworzyć wieloletnią rywalizację na najwyższym poziomie, rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla młodej Amerykanki.

Wnioski

Ostatecznie przyjdzie nam poczekać na końcowe rozstrzygnięcia do dziewiątego lub dziesiątego lipca. Turniej główny rozpocznie się w poniedziałek, 27 czerwca.

Artykuł utworzony przez Dawida Żurawskiego, redaktora Probukmacher.pl, który ma ponad 6 lat doświadczenia w branży.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj