Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowskim Uniwersytet Młodego Odkrywcy zainaugurowany po raz trzeci!

Facebook Twitter

9 października na Politechnice Częstochowskiej zainaugurowano trzecią edycję Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Po raz pierwszy projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Przypomnijmy co to za projekt i kto zasiadł w studenckich ławach.

fot. czestochowa.pl

To już kolejna edycja Uniwersytetu Młodego Odkrywcy, który przewiduje zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół podstawowych. Prowadzone są w przystępny dla dzieci sposób przez nauczycieli akademickich na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki. Tym razem pomysł jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Mali słuchacze mogą szlifować swoje umiejętności matematyczno-przyrodnicze, poznać lepsze metody uczenia się, pracy zespołowej oraz zaprezentować swoją kreatywność. To coś szczególnie ciekawego dla małych pasjonatów nauki i otaczającego ich świata. Mali odkrywcy uczą się w trzech grupach wiekowych, otrzymali też prawdziwe indeksy.

W ramach projektu z unijnym zastrzykiem pieniędzy przewidziano 4 edycje CzUMO. W sumie skorzysta z niego blisko 600 uczniów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023