Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowskie solarisy od MPK będą jeździć na ulicach Ukrainy. MPK przekazało 4 autobusy i 2 tony pomocy

Facebook Twitter

Częstochowskie solarisy zyskają drugie życie, tym razem wyjadą na ukraińskie ulice. 2 tony artykułów spożywczych zebranych w częstochowskich szkołach i 4 autobusy, które przydadzą się w Ukrainie przekazano za sprawą MPK do miasta Chmielnicki.

fot. mpk.czest.pl

Transport dotarł do celu bez przeszkód:

Maciej Hasik: Tym razem przed kilkoma dniami swój cel w mieście Chmielnicki osiągnął konwój składający się z 4 autobusów i pomocy rzeczowej zebranej przez częstochowian. Niskopodłogowe 12-metrowe Solaris Urbino miały w perspektywie kolejnych miesięcy zostać przeznaczone do likwidacji. Z uwagi na ich bardzo dobry stan techniczny mogły zostać przekazane na Ukrainę i służyć jako uzupełnienie taboru odpowiadającego za tamtejszy transport zbiorowy.

Autobusy z Częstochowy przekazano Ukrainie za zgodą Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Ciągle są w dobrym stanie, a autobusów za wschodnią granicą brakuje

– dodaje Maciej Hasik. Rosjanie prowadzą na okupowanych terenach wojskowe konfiskaty, stąd zapotrzebowanie na takie pojazdy wciąż jest bardzo duże.

Maciej Hasik: Zapotrzebowanie na tego typu pojazdy było w Chmielnickim ogromne. Auta z aktualnymi przeglądami technicznymi prowadzone przez kierowców MPK na własnych kołach, bez problemów technicznych dotarły na miejsce i jeszcze przez długi czas będą mogły służyć tamtejszym pasażerom. Dodatkowo na pokładzie jednego z Solarisów zabrano około 2 ton zebranych wcześniej przez uczniów częstochowskich szkół artykułów spożywczych m.in. ryż, makaron, konserwy, woda pitna, które trafią do najbardziej potrzebujących ukraińców

– informował Maciej Hasik, rzecznik w częstochowskim MPK. To kolejna próba miejskiej pomocy oferowanej Ukraińcom w dobie wojny trwającej od ponad stu dni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj