Częstochowscy tancerze z sukcesami na mistrzostwach w Zabrzu

Otwarte Mistrzostwa Polski w Tańcu w Zabrzu wyjątkowo gościnne dla sukcesu częstochowskich tancerzy. Posypały się medale i znakomite wyniki osiągnęły pary ze Szkoły Dobrowolskich.

Częstochowscy tancerze z sukcesami

To była też rekordowa rywalizacja, przez 3 dni turnieju wielokrotnie nasi tancerze zdobywali najwyższe trofea:

Adrian Dobrowolski: Wracamy z 3-dniowego mocnego akcentu tanecznego, czyli największej można powiedzieć imprezy tanecznej w Polsce – Polish Open Championship z Zabrza. Par było naprawdę dużo, klubów tanecznych, szkół tańca wystąpiło prawie 60. Poziom był bardzo wysoki. Nie ukrywam, że jesteśmy bardzo dumni, że nasi podopieczni i nasze pary wywalczyły aż 13 wspaniałych finałów. Na 21 par, które wystawiliśmy na te trzy dni, w dziesięciu tańcach zdobyliśmy aż 8 finałów tylko w piątek, więc to dla nas złoty dzień.

Jak mówi Adrian Dobrowolski, rywalizacja była bardzo wymagająca i taka pozostanie aż do wakacyjnej przerwy:

Adrian Dobrowolski: Przy jednej kategorii 16-20 to jest U21 Mistrza Polski zdobył Oskar Dobrowolski i Julia Szaporów, więc to jest naprawdę bardzo dobry wynik. Ta sama para wystąpiła później w gali wieczornej w kategorii dorosłych po raz pierwszy i wywalczyła vice mistrza, więc zdobyła w jeden dzień dwa medale, czyli pierwszego wicemistrza Polski i mimo wszystko udało im się zdobyć medal srebrny. Tego samego dnia udało nam się zdobyć aż cztery miejsca czwarte. Teraz mamy przed sobą ostatni Grand Prix Polski w Gogolinie. Jeszcze mamy mistrzostwa Europy w Tomaszowie Mazowieckim. Też będziemy wystawiali tam pary.

Przed końcem sezonu są jeszcze co najmniej dwa ważne taneczne wydarzenia, gdzie przedstawiciele szkoły będą chcieli pokazać swój talent:

Adrian Dobrowolski: Bardzo ważna impreza, bardzo ciężka, bardzo wysoki poziom. Mistrzostwa Europy nowej federacji, która powstała niedawno, bo dwa lata temu, WDO. Przyjadą naprawdę pary z całej Europy, więc tam będziemy walczyli też oczywiście o Szkołę Tańca Dobrowolskich, czyli o barwy naszego klubu, ale przede wszystkim o Polskę, bo to jest międzynarodowa impreza.

Jak dodaje Adrian Dobrowolski, tancerze w wakacje mogą liczyć tylko na krótki odpoczynek, muszą pozostawać w formie, ale przede wszystkim szykują się na jesienne zmagania na parkiecie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?