Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowscy radni PiS krytycznie o działaniach Centrum Usług Komunalnych

Facebook Twitter

Częstochowscy radni PiS krytycznie o działaniach Centrum Usług Komunalnych. Wnioskowali na czwartkowej (26.08.) Radzie Miasta o odwołanie Łukasza Kota ze stanowiska.

Powodem miały być opóźnienia w realizacji programu rowerów miejskich, kłopoty z dbałością o zieleń w ostatnich miesiącach i deratyzacją na terenie miasta.

Odnosimy się wyłącznie do funkcji, jaką pełni, jako naczelnik Centrum Usług Komunalnych. Temat pierwszy: trawa. Do tej pory miasto jest zarośnięte. My również dostaliśmy informacje od zaniepokojonych mieszkańców, że miasto jest zarośnięte, wygląda brzydko i jest to stwarzanie niebezpieczeństwa dla ruchu samochodowego i pieszego. Wiemy, że to opóźnienie było kilkunastotygodniowe

– oceniał radny częstochowski Piotr Wrona. Wniosek adresowany do prezydenta miasta w tej sprawie składała również radna PiS Katarzyna Jastrzębska:

Pojawił się problem ze szczurami grasującymi w reprezentacyjnych miejscach Częstochowy, które stały się ostateczną kompromitacją działalności Centrum Usług Komunalnych, zarządzanego przed radnego Łukasza Kota. Apelujemy do prezydenta o podjęcie stosownych kroków, które pomogą zaprowadzić porządek w mieście. Pozostawienie radnego Łukasza Kota na stanowisku naczelnika Centrum Usług Komunalnych byłoby podejściem skrajnie nieodpowiedzialnym oraz działaniem na szkodę miasta.

Dyskutowali w czwartek radni. Zapis sesji prowadzonej online można znaleźć na stronach częstochowskiego magistratu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024