Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa została gospodarzem największej młodzieżowej imprezy siatkarskiej na świecie

Facebook Twitter

Podczas Ogólnopolskiego Finału w mini siatkówce dziewcząt i chłopców Kinder+Sport do miasta przyjedzie aż 288 zespołów. Razem z trenerami i rodzicami uczniów spodziewamy się kilku tysięcy gości imprezy. Zawody zostaną rozegrane już w lipcu.

To będzie już 22 edycja wielkiej międzynarodowej imprezy.

Finały obejrzymy od 8 do 10 lipca aż w pięciu częstochowskich lokalizacjach, informuje Rafał Pośpiech, koordynujący wydarzenie ze strony miasta. Na finałowy mecz zaprasza kibiców do Hali Sportowej Częstochowa. Ambasadorem imprezy jest częstochowski siatkarz Piotr Gruszka, który jak twierdzi: „nie mógł doczekać się kiedy turniej zagości w naszym mieście…”

Jak dodaje Jakub Malke, pomysłodawca ogólnopolskiej imprezy, w minisiatkówce swoje pierwsze kroki stawiało wiele siatkarskich sław. Dlatego i tym razem organizatorzy liczą na talenty wyłowione podczas finałów na częstochowskim parkiecie…

– mówili Jakub Malke i Rafał Pośpiech. Piątym obiektem będzie nowa hala sportowa Liceum im. Biegańskiego. W finałach spotkają się po trzy najlepsze 2, 3, i 4-osobowe zespoły wyłonione z każdego województwa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj