Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Norwid Częstochowa: Dawid Dulski poleca niedzielne spotkanie w HSC. To jurajskie derby w siatkówce

Facebook Twitter

Przed niedzielnym (21.01.) meczem z Aluronem CMC Warta Zawiercie, mówi się o siatkarskim derby jurajskich drużyn, które odbędzie się w Częstochowie. Trwa druga część sezonu zasadniczego Plusligi.

KS Norwid Częstochowa
fot FB/KS Norwid Częstochowa

Nasz beniaminek po 16 rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 17 punktów, co przekłada się na 12 miejsce w tabeli.

Dawid Dulski: Pierwsza część sezonu przebiegła nawet nieźle. Zaskoczyliśmy wszystkich tym, jak potrafimy grać w siatkówkę. Pokazujemy się z dobrej strony. Wielu ekspertów stawiało, jako że beniaminek to do spadku, jednak to jedenaste miejsce po pierwszej części sezonu wiele mówi o nim. W każdym meczu staram się dawać z siebie 100%. Jakby nie patrzeć Zawiercie to zespół, który będzie celował w medale w tym roku. To zespół, który też gra w europejskich pucharach. Mają w zespole kadrowiczów. Trzeba wyjść na ten mecz, pokazać się z jak najlepszej strony.

Dawid Dulski

Dawid Dulski

Powiedział nam atakujący Norwida Dawid Dulski. Już w najbliższą niedzielę 21 stycznia siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa podejmą na własnym parkiecie zespół Aluronu CMC Warta Zawiercie. Radio Jura zachęca do kibicowania w Hali Sportowej Częstochowa, od godz. 17.30. Treningi potrwają do samego niedzielnego starcia obu drużyn.

Dawid Dulski: Jest dodatkowa motywacja, żeby się lepiej pokazać, bo w sumie z Zawiercia jestem wypożyczony tutaj żeby się pokazać przed kibicami, przed trenerem. Będziemy się przygotować taktycznie pod przeciwnika. Stopniowo przygotowujemy się do tego, ale już dużo aspektów jest przetrenowania.

Radio Jura: Kibiców jest coraz więcej, wpływa to jakoś na motywację w zespole, na Ciebie?

Dawid Dulski: Na pewno doping kibiców jest potrzebny w zespole, gdyż jednak lepiej się tak gra niż przy cichych halach, gdzie po prostu nic nie słychać. Przychodzi coraz więcej kibiców, tak naprawdę my pokazujemy się z dobrej strony, więc zainteresowanie kibiców jest coraz większe.

Przed zapowiadanym meczem w hali przy Żużlowej także zachęta do badań dla seniorów, a w trakcie spotkania specjalne stoisko, które klub przygotował wspólnie z częstochowskimi Amazonkami.

Dawid Dulski: Chciałbym zaprosić wszystkich kibiców częstochowskiej siatkówki na mecz, który odbędzie się 21 stycznia o godzinie 17:30. Naszym przeciwnikiem będzie Aluron Warta CMC Zawiercie. Szczególnie chciałbym zaprosić babcie i dziadków na ten mecz, gdyż z okazji zbliżających się ich świąt będą czekały na nich różne atrakcje, takie jak stoiska dla seniorów w hali przygotowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Częstochowskich Amazonek, a także możliwość skorzystania z bezpłatnego badania cytologicznego w godzinach 15.00- 17:30.

Z Dawidem Dulskim z drużyny Exact Systems Hemarpol Częstochowa rozmawiał Mariusz Osyra.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj