Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa wraca do szkolnictwa zawodowego

Facebook Twitter

Częstochowskie szkoły chcą wspierać w nauce zawodu uczniów z sąsiednich gmin. Uczniowie z Kłobucka, Lublińca i Myszkowa będą mogli dokształcać się w tutejszych placówkach. Jak informuje Ryszard Stefaniak, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta, miasto podpisze odpowiednią umowę z tymi gminami.

Na czym będzie polegać program?

W Zespole Szkół Andersa, w Centrum Kształcenia Ustawicznego może być prowadzone dokształcanie i doskonalenie zawodowe. Chodzi o uczniów, którzy uczęszczają do zasadniczych szkół zawodowych i będą kształceni w zakresie przedmiotów zawodowych w sytuacji, kiedy na terenie danej gminy nie ma placówki, która miałaby możliwość realizacji takich zadań.

Jeśli znajdzie się odpowiedni duża grupa zainteresowanych, takie zajęcia zostaną uruchomione w Zespole Szkół im. Andersa już w nowym roku szkolnym.

Będziemy mieli porozumienie z trzema gminami i kiedy znajdą się chętni do kształcenia, opracuje się plan kształcenia, harmonogram kształcenia, sporządzi się pewną kalkulację kosztów tego kształcenia i to umożliwi kształcenie teoretyczne w określonych zawodach tej młodzieży, która chce uzupełnić swoje wykształcenie.

Odpowiednią uchwałę w tej sprawie przyjęli w czwartek częstochowscy radni. Mówił Ryszard Stefaniak, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024