Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa wśród najbardziej kolizyjnych miast

Facebook Twitter

Częstochowa wśród najbardziej kolizyjnych miast w kraju. Gorzej niż u nas jest tylko w jednym mieście na Śląsku...

Częstochowa wśród najbardziej kolizyjnych miast w kraju

Częstochowa wśród najbardziej kolizyjnych miast w kraju. Serwis rankomat.pl przygotował właśnie zestawienie miast w Polsce, gdzie najczęściej dochodzi do stłuczek. Częstochowa wypada bardzo słabo, gorzej jest tylko w Katowicach, Chełmie, Słupsku i Kielcach. Jak wskazali analitycy najbardziej niebezpiecznym punktem Częstochowy w ubiegłym roku okazała się al. Wojska Polskiego, gdzie zanotowano 243 kolizje i wypadki.

Przykłady można – niestety – mnożyć. Nie dalej jak dziś (19.09) na jednej z ulica Rakowa zdarzył się śmiertelny wypadek, w którym zginęła 64-latka. Niemniej tragiczne były także w mieście tegoroczne wakacje. Według policyjnych statystyk w okresie od czerwca do końca sierpnia w 67 wypadkach drogowych zginęły 3 osoby, a 75 zostało rannych.  W okresie wakacyjnym na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 871 zdarzeń drogowych, w tym do 804 kolizji i 67 wypadków.

Z pozoru to tylko liczby, ale pamiętajmy, że za każdą z nich kryje się ludzkie życie i niewyobrażalna tragedia rodziny oraz najbliższych. Pamiętajmy o wspólnym bezpieczeństwie. Nie tylko w wakacje. Na drogach jesteśmy bowiem odpowiedzialni nie tylko za swoje życie, ale również życie innych uczestników ruchu. Kierujmy się zawsze wzajemnym szacunkiem, zasadą ograniczonego zaufania, i pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych

-apelują mundurowi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj