Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa wolna od przemocy. Projekt wspiera Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych

Facebook Twitter

Częstochowa wolna od przemocy, to ambitne plany jakie realizują różne gremia w mieście. Projekt wspiera Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. Cyberprzemoc i jak wspierać przeciwko niej dziecko, był poruszany przez Szkołę Podstawową nr 30.

Częstochowa wolna od przemocy
fot.czestochowa.pl

Częstochowa wolna od przemocy

O cyberprzemocy uczniom mówili nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 50, a temat wracał podczas spotkań w Liceum Słowackiego. Policjanci z miejskiej komendy o „internetowym hejcie” mówili w związku ze spektaklem „Wszechmocni w sieci”. Pomocy w tym aspekcie młodzież może szukać również w MOPS-ie:

Małgorzata Mruszczyk: Jeżeli chodzi o młodzież, jest młodzieżowy telefon zaufania, można też dzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, szczególnie jeżeli dotyczy to przemocy domowej, bo wiadomo, że u nas jest ta sekcja, która zajmuje się tym od podstaw. Myślę, że w ogóle trzeba uświadomić ludziom, że nie są tym wszystkim sami i powinni to zgłaszać, bo przemoc to jest przestępstwo i należy z tym walczyć. Cyberprzemoc i w ogóle przemoc to jest coś, co nie powinno mieć miejsca, natomiast wiemy, że tego nie unikniemy, dlatego trzeba dać młodym ludziom i wszystkim narzędzia do tego, żeby wiedzieli po pierwsze, że to jest przemoc, co ich doświadcza, po drugie, żeby mogli się przed tym bronić.

Przekazywała Małgorzata Mruszczyk, dyr. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Częstochowa wolna od przemocy fot.czestochowa.pl

Tysiące dzieci w Polsce potrzebuje opieki psychologicznej i psychiatrycznej. Jak donoszą specjaliści, pandemia te potrzeby w ostatnim czasie jeszcze spotęgowała. Dlatego o cyberprzemocy trzeba rozmawiać ciągle, przekonują przedstawiciele miejskich instytucji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024