Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Cyberzagrożenia były głównym tematem CyberSecurity Day. Dla naszego bezpieczeństwa i większej świadomości

Facebook Twitter

O cyberbezpieczeństwie nie tylko dla studentów. Politechnika Częstochowska zorganizowała CyberSecurity Day, czyli wydarzenie, które miało nam uświadomić, że tematyka cyfrowych zagrożeń dotyka nas wszystkich.

Fot. facebook.com/politechnikaczestochowskaPCz

Cyberzagrożenia głównym tematem CyberSecurity Day

Warto wiedzieć jak na co dzień bronić się przed cyberatakami, jak zabezpieczyć swoje dane, pieniądze, komputer, dostęp do aplikacji w telefonie czy swoje hasła.

– mówi dr Milena Trzaskalska jedna z organizatorek wydarzenia. Masowo korzystamy z Internetu, ale nie zawsze pamiętamy o kwestiach bezpieczeństwa, dlatego oprócz korzyści trzeba znać czyhające na nas niebezpieczeństwa.

– mówi Sabina Szymoniak z Politechniki Częstochowskiej. Cyberprzestępcy dysponują coraz nowszymi metodami i sposobami na wyłudzanie danych, dlatego należy zachować czujność we wszystkich aspektach korzystania z sieci. Na takie ataki narażone są też duże korporacje, infrastruktura krytyczna, czy agencje rządowe:

Największe cyberataki prowadzą właśnie do paraliżu życia w miastach czy całych państwach – o tym mówiła Aleksandra Pyrkosz, studentka Politechniki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024