Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa to najbardziej innowacyjne miasto w Polsce. Forbes opublikował najnowszy ranking

Facebook Twitter

Wyprzedziliśmy m.in. Warszawę, Kraków, Toruń, Wrocław i Gdańsk. W ankiecie magazynu wzięło udział ok. 20 polskich miast. Redakcja "Forbesa" pytała w niej o konkretne rozwiązania związane z technologiami, które jej zdaniem świadczą o wysokim poziomie innowacyjności. Punkty przyznawano za najciekawsze rozwiązania i projekty.

W rankingu 10 Najbardziej Innowacyjnych Miast, redakcja „Forbesa” przyznała samorządowi Częstochowy najwyższe noty prawie we wszystkich kategoriach. Szczególnie wyróżniła nas za programy społeczne – ulgi dla pracodawców tworzących lepsze miejsca pracy, program Teraz Lepsza Praca, oraz projekt Aktywni Rodzice – Szczęśliwe Dzieci – Miasto refunduje rodzicom wracającym do pracy koszt zatrudnienia niań oraz tworzy dodatkowe miejsca w żłobkach. Częstochowa zajęła też 7 miejsce w rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu (za Rzeszowem, Katowicami, Gdynią, Toruniem, Kielcami, Olsztynem ale przed Bielskiem-Białą, Białymstokiem i Sosnowcem) oraz 4 miejsce wśród 10 Najbardziej Ekologicznych Miast w Polsce. Tu lepsze okazały się Katowice, Gdynia i Wrocław. Nagrodę odebrał prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podczas odbywającego się właśnie we Wrocławiu IX Kongresu Regionów.

Dwudniowy IX Kongres Regionów we Wrocławiu to najważniejsze w roku spotkanie samorządów, biznesu i organizacji pozarządowych. W 24 panelach i warsztatach bierze udział 1300 osób i 85 panelistów.

Szczegółowy ranking znajdziecie TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021